Sanktuarium maryjne w Licheniu jest wyjątkowym miejscem spotkania wiernych z Matką Bożą. Na to spotkanie wyruszyła grupa 18 osób z naszej parafii wraz z ks. Janem, który jej przewodniczył. Sanktuarium to jest obecnie największym kościołem w Polsce. Znajduje się w woj. wielkopolskim niedaleko Konina.
Pielgrzymka wyjechała spod kościoła o godz. 7.00, a o 11.00 pielgrzymi wzięli udział w Drodze krzyżowej w Lasku Grąblińskim. O 12.00 uczestniczyli w uroczystej Eucharystii, podczas której ks. Jan czytał Ewangelię, śpiewały chóry i grało 20 orkiestr dętych. Następnie wraz z przewodnikiem pielgrzymi zwiedzili Bazylikę, Kaplicę Krzyża, apartamenty papieskie w których mieszkał św. Jan Paweł II podczas wizyty w sanktuarium.
W godzinach późno południowych wrócili pielgrzymowicze do domu.

Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazek.