W roku obchodów Jubileuszu 750-lecia kanonizacji św. Jadwigi patronki śląska, grupa parafian z ks. Krzysztofem udała się do Trzebnicy, aby wraz z Metropolitą Wrocławskim abp Józefem Kupnym, bp Zbigniewem Kiernikowskim (diecezja legnicka), bp Ignacym Decem (diecezja świdnicka), pracownikami i wolontariuszami Caritasu uczcić Rok Jadwiżański.
Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią przy ołtarzu polowym o godz. 10.00. Homilię wygłosił bp Ignacy Dec. Po Eucharystii o godz. 11.00 pielgrzymi udali się do grobu św. Jadwigi, gdzie nałożono im medaliki z wizerunkiem św. Jadwigi.
Następnie burmistrz Trzebnicy zaprosił wszystkich na kawę, herbatę i ciastko.
o godz. 11.30 rozpoczęły się gry terenowe dla dzieci ze szkolnych Kół Caritas. Można się było również zapoznać z czasem i zwyczajami w których żyła św. Jadwiga (m.in. bractwo rycerskie, przewodnicy trzebniccy, tańce dworskie, turnieje rycerskie).
Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazek.