W dniach 23-28 września grupa naszych Parafian z ks. Janem pielgrzymowała do Lourdes – miejsca objawień Matki Bożej św. Bernadetcie Soubirous. 

Podążaliśmy śladami św.Bernadetty, wzięliśmy kąpiel w basenach, uczestniczyliśmy w procesjach Eucharystycznych z setkami chorych a każdego dnia wieczorem w procesjach z modlitwą różańcową i świecami. Nasi Parafianie za namową Pani Krysi (pilotki naszej pielgrzymki) dołączali na wieczornych procesjach do chóru i dzięki temu przy Bazylice w Lourdes mogła się nieść w polskim języku pieśń „Po górach dolinach”  oraz modlitwa „Zdrowaś Maryjo”. 

Oprócz tego świętego miejsca zwiedziliśmy także najgłębsze we Francji jaskinie Betharam, winnicę w Jurancom oraz przepiękny Park Narodowy w Pirenejach. 

Poniżej można zobaczyć filmik z naszymi wspomnieniami z Lourdes

LOURDES 23-27.09.2018 from m_t on Vimeo