Tradycyjnie w drugim dniu świąt Zesłania Ducha Świętego, czyli w święto Matki Kościoła miała swoje patronalne spotkanie wspólnota należąca do V Róży Żywego Różańca.  Po Mszy świętej sprawowanej w intencji członków tej Róży, spotkali się oni na corocznym spotkaniu przy ciasteczku i herbacie. Uczestniczyli w tym również duszpasterze, w miarę swoich możliwości czasowych. Tym razem spotkanie miało charakter „śpiewający”.  Przy akompaniamencie gitary śpiewaliśmy pieśni i piosenki znane z pielgrzymek. Ciasta i ciasteczka  przygotowali sami uczestnicy.  Mogliśmy sobie porozmawiać o naszych problemach i bardziej się zapoznać. Szkoda, że tylko 12 osób miało czas, aby na to spotkanie przyjść, choć w Mszy św. uczestniczyło ich trochę więcej. Liczymy, że kolejnego roku dołączą i one do tego grona. . Było nas „trochę” więcej dzięki gościom z innych Róż. Dziękujemy Im za obecność i to, że mogliśmy ich gościć.

 Każda z ośmiu Róż Różańcowych  ma możliwość  takiego spotkania raz w roku, kiedy przypada jej „dzień patrona”.