Z okazji Jubileuszu 30-lecia naszej parafii w sobotę 15.06.2019r. odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy szlakiem wrocławskich mostów. Trasa liczyła 15 km. Wyruszyliśmy sprzed kościoła o godzinie 15. Było wprawdzie gorąco, ale jechaliśmy wzdłuż Kanału Powodziowego, w cieniu drzew i upał nam nie doskwierał. Pierwszy przystanek był przy Moście Chrobrego. Po krótkiej przerwie na odpoczynek i informacje na temat tego mostu przeszliśmy przez ulicę i ruszyliśmy w stronę Mostu Bartoszowickiego. Tam zrobiliśmy sobie zdjęcia grupowe, dowiedzieliśmy się m.in., że jest to najwęższy most we Wrocławiu (ma tylko 5,5 metra szerokości) i przejechaliśmy krótki odcinek do Śluzy Opatowice. Pan Piotr, który prowadził naszą wycieczkę, opowiedział nam o historii powstania Śluzy oraz o jej remoncie i modernizacji. Stamtąd, wzdłuż Odry, mijając po prawej stronie ZOO, dojechaliśmy do Mostu Zwierzynieckiego, który łączy centrum miasta z osiedlami Dąbie, Biskupin, Sępolno i Bartoszowice. Następnie, wzdłuż Starej Odry, dotarliśmy do Mostu Szczytnickiego, czyli dawnego mostu Książęcego. Po wysłuchaniu ciekawostek związanych z powstaniem i przebudową tego mostu pojechaliśmy dalej wzdłuż Starej Odry, a następnie wzdłuż Kanału Powodziowego do Mostów Jagiellońskich. Jest to zespół czterech jednoprzęsłowych mostów drogowych nad kanałami Odry: Kanałem Żeglugowym i Kanałem Powodziowym, które łączą osiedla Zacisze i Mirowiec. Po przejechaniu przez te mosty dotarliśmy do ulicy Toruńskiej, a następnie ulicą Kętrzyńską wróciliśmy do naszego kościoła. Tam się rozstaliśmy; każdy wrócił do domu, aby się odświeżyć. Spotkaliśmy się ponownie na wieczornej Mszy św. Część osób, która była rano na eucharystii, zajęła się przygotowywaniem grilla. Na zakończenie rajdu zjedliśmy wspólnie grillowane warzywa oraz kiełbaski. Chwilami kropił wprawdzie deszcz, ale nasze dobre humory skutecznie przegoniły chmury i biesiadowaliśmy do późnych godzin wieczornych.

Rajd został dofinansowany ze środków Funduszu Czasu Wolnego pozyskanych przez
Radę Osiedla Karłowice –Różanka, której serdecznie za to dziękujemy!