1.Przeżywamy 26 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. 

2.Spotkanie organizacyjne dla dzieci, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11.00

3.Młodzież z 8 klas szkoły podstawowej, która chce przyjąć sakrament bierzmowania w roku 2021 i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godzinie 18.00 a następnie spotkanie organizacyjne. Zapraszamy także osoby starsze, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania a chciałyby do tego sakramentu się przygotować.

4.Parafianie mieszkający na osiedlu Kowale będą dzisiaj zbierali przed kościołem podpisy w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do głosowania na projekt nr 268, którego celem jest przedłużenia drogi rowerowej wzdłuż ulic Kwidzyńskiej i Działdowskiej oraz na projekt nr 212 polegający na modernizacji terenu zielonego Szkoły Podstawowej nr 8. Szczegóły na plakatach.

5.W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
we wtorek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
w środę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
w piątek Świętych Aniołów Stróżów

6.Spowiedź święta w niedziele oraz w tygodniu 15 minut przed poranną Mszą św., oraz 30 minut przed wieczorną Eucharystią w konfesjonale znajdującym się w pobliżu Ołtarza.

7.Sakrament Bierzmowania w naszej parafii w najbliższy poniedziałek podczas Eucharystii o godzinie 18.00. 

8.Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy od najbliższego czwartku przez cały październik w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.30 a w niedziele o 17.30.

9.W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., w czasie której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.

10.W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu po różańcu do godziny 21.00. Do osób starszych i chorych można wezwać kapłana z posługą sakramentalną zgłaszając się w zakrystii lub telefonicznie.

11.Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie. Osoby chętne do włączenia się do wspólnoty Żywego Różańca, prosimy o zgłaszanie się do zelatora Pana Wiesława do zakrystii lub do duszpasterzy. W różach w naszej parafii brakuje 14 osób do pełnego składu.

12.Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. W GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy artykuł o Duchu, który jest bliski ciału czyli o Aniele Stróżu. W NIEDZIELI przeczytamy o Świętym Ojcu Pio, który po śmierci robi jeszcze większy raban i cuda niż za życia. Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i młodzieży z plakatem w środku.

13.Na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Miłosierdzia. Serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.