1.Przeżywamy 33 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Za posługę duszpasterską dziękujemy dzisiaj diakonowi Szymonowi i alumnom naszego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego. 

2.Transmisja Mszy św. z naszego kościoła dla osób, które z powodu choroby czy kwarantanny nie mogą uczestniczyć w Eucharystii w świątyni o godzinie 12.30 za pośrednictwem naszej strony parafialnej.

3.Święto Odzyskania Niepodległości uczcimy jeszcze dzisiaj pieśniami patriotycznymi i religijnymi, które zostaną wykonane po Mszy św. o godzinie 12.30. Będzie można uczestniczyć w tym wydarzeniu online. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie za naszą Ojczyznę.

4.Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane po każdej Mszy św. na specjalnie przygotowanym stole w kościele. Są dostępne małe świece w cenie 6 zł. Tą kwotę należy wrzucić do ustawionej na stole skarbony. Prosimy o przekazanie świec wigilijnych  naszym bliskim i sąsiadom, którzy nie mogą w tym czasie uczestniczyć w kościele we Mszy św.

5.Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia Patronki naszej parafii obchodzimy jutro 16 listopada. Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00. Wieczorna Eucharystia odpustowa i nabożeństwo ze względu na ograniczenia epidemiczne będą transmitowane na naszej stronie internetowej.

6.Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym i w uroczystość odpustową są przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni. Trwają obecnie prace związane z ocieplaniem i położeniem dwóch warstw grubej papy na dachu. W tym roku chcemy jeszcze przygotować wejście do ukończonej toalety, założyć nowe drzwi przeciwpożarowe w kotłowni zgodnie z przepisami, założyć drzwi ufundowane przez Wspólnotę Żywego Różańca do szatni i inne prace. Rodzice małych dzieci mogą korzystać już z pokoju dla matki z dzieckiem znajdującym się w dobudowanej części po stronie bocznego wejścia. Za modlitwę i wszelkie ofiary w tym trudnym czasie składamy serdeczne Bóg zapłać! Msza św. w intencji ofiarodawców na rozbudowę naszej świątyni zostanie odprawiona we wtorek 17 listopada o godzinie 17.00

7.W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
w poniedziałek Rocznica Poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej
w środę św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczenniczki
w sobotę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

8.Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Eucharystii do godziny 21.00. 

9.Spowiedź święta w niedziele 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. W tygodniu spowiedź św. 15 minut przed poranną Mszą św. oraz 30 minut przed wieczorną Eucharystią w konfesjonale dyżurnym.

10.Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania ze względu na trwającą epidemię. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: 515-332-325. 

11.W związku z sytuacją epidemiczną przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, dezynfekcji rąk i ograniczeniach wprowadzonych przez władze państwowe.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GOŚCIA NIEDZIELNEGO, NIEDZIELI oraz naszego archidiecezjalnego miesięcznika NOWE ŻYCIE, w którym możemy przeczytać ciekawe artykuły dotyczące życia wiecznego i modlitwy za zmarłych.

13.Wszystkim obecnym w kościele i w internecie na Mszach św. życzymy pięknego przeżywania niedzieli i odpustu parafialnego. Chorych i starszych Parafian polecamy opiece Matki Bożej Miłosierdzia.