1.Przeżywamy I NIEDZIELĘ ADWENTU. Rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

2.Transmisja Mszy św. z naszego kościoła dla osób, które z powodu choroby czy kwarantanny nie mogą uczestniczyć w Eucharystii w świątyni o godzinie 12.30 za pośrednictwem naszej strony parafialnej.

3.Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane po każdej Mszy św. na specjalnie przygotowanym stole w kościele. Prosimy o przekazanie świec wigilijnych naszym bliskim i sąsiadom, którzy nie mogą w tym czasie uczestniczyć w kościele we Mszy św.

4.Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć po Mszach św. i podczas codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu sprzed Ołtarza.  Zadbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole znalazł się poświęcony opłatek. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni. 

5.Na Adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Adwentu zapraszamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12.30 do godziny 18.00 a w tygodniu od poniedziałku do soboty po wieczornej Eucharystii do godziny 20.00.

6.W okresie Adwentu zachęcamy do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00; w środy dodatkowo o godzinie 6.15 oraz w soboty o godzinie 9.00.

7.Parafialny Zespół Caritas tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje akcję pomocy osobom potrzebującym z naszej parafii. Na choince w kościele zawieszone będą 6 grudnia papierowe bombki z informacją, jakiej konkretnej pomocy możemy udzielić. Przed świętami paczki zostaną przekazane osobom potrzebującym. Zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję charytatywną.

8.W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., w czasie której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.

9.W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30 do Mszy wieczornej oraz w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.

10.Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu (5 grudnia). O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie.

11.Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania ze względu na trwającą epidemię. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: 515-332-325. 

12.W ostatnim czasie do naszych domów zostały rozniesione życzenia świąteczne i informacja o przeżywaniu Adwentu, Bożego Narodzenia i wizyty duszpasterskiej w czasie epidemii. Osoby, które z różnych powodów nie otrzymały przesyłki mogą odebrać ją w kościele.

13.W związku z sytuacją epidemiczną przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, dezynfekcji rąk i ograniczeniach wprowadzonych przez władze państwowe.

14.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w GOŚCIU NIEDZIELNYM  znajdziemy kalendarz ze świętymi na rok 2021 a do NIEDZIELI dołączona jest płyta z rekolekcjami projektu ODDANIE33, które pomogą przeżyć Adwent w czasach pandemii.

15.Wszystkim obecnym w kościele i na naszej stronie internetowej życzymy pięknego przeżycia Adwentu jako czasu oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

6.W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: Hanna Owińska (91 lat); † Jacek Welk (62 lata); † Zuzanna Mojsa (88 lat); † Zygmunt Piechocki (88 lat); † Włodzimierz Małek (69 lat); † Elżbieta Lutkiewicz (66 lat); † Maciej Janiszewski (41 lat); † Lucyna Imos (93 lata); † Stanisław Sowa (75 lat); † Michał Czyrek (100 lat). Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…