1.Przeżywamy 25 niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2.W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
– w środę św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
– w czwartek św. Wacława, męczennika,
– w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
– w sobotę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Taca w dniu dzisiejszym i ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na dalsze prace w naszej świątyni. W najbliższym czasie rozpoczniemy zapowiadane już wcześniej prace związane z wentylacją i klimatyzacją. Zgodnie z projektem i kosztorysem przedstawionym przez wykonawcę będzie to ponad 100 tysięcy złotych. Za składane dotychczas ofiary Bóg zapłać!

4. W intencji Synodu Biskupów odbywającego się w Watykanie będziemy modlić się w Archikatedrze Wrocławskiej w sobotę 30 września o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy.

5.Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego w naszej parafii rozpocznie się w sobotę 30 września. Po porannej Mszy św. w kościele będzie nauczanie i modlitwa, która rozpocznie się ok. godz. 10.00. Osoby chętne proszone są o zapisanie się z zakrystii. Seminarium prowadzi ksiądz Artur Ćwirta. Więcej szczegółów zawarte jest na plakacie w gablotach przed wejściami.

6. Chłopców chętnych do służenia Panu Jezusowi przy Ołtarzu, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do ks. Macieja do zakrystii po wszystkich Mszach św.

7. Schola dziecięca rozpoczyna swoje spotkania w nowym roku szkolnym. Zapraszamy dziewczynki i chłopców chcących śpiewać we wtorek do salki ks. Zygmunta Jaroszka o godzinie 17.00 oraz w niedzielę o godzinie 10.00.

8. Młodzież pragnącą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku zapraszamy przez najbliższe niedziele (do niedzieli 8 października włącznie) do zakrystii razem z rodzicami do księdza Macieja. W zakrystii trzeba też będzie odebrać deklaracje do wypełnienia.

9. W dniach 22.09 – 09.10.2023 r. trwa głosowanie na projekty obywatelskie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt związany z terenem znajdującym się w pobliżu naszej parafii ma numer 70 i jest projektem ponadosiedlowym. Dotyczy on między innymi rewitalizacji historycznego ogrodu pomiędzy ulicami Toruńską, Brucknera, a Krzywoustego. Głosować można na kartach do głosowania dostępnych w Urzędach lub elektronicznie na stronie www.wroclaw.pl zakładka budżet obywatelski. W tą i kolejne następne niedziele będzie można oddać swój głos i pobrać karty informacyjne po każdej mszy świętej, gdzie dyżurować będą członkowie Akcji Katolickiej. Niezbędne jest podanie numeru Pesel i posiadanie telefonu komórkowego.

10. Dzieci w wieku od 10 do 14 roku życia zapraszamy na wyjazd do Barda w dniu 14 października (sobota) z osobami, które organizowały wakacyjne rekolekcje dziecięce w Rabce. Będziemy odkrywać piękno jesiennej przyrody oraz niezwykłe miejsca poświęcone Matce Bożej. W planie gry terenowe, mała wyprawa w góry, Msza św. w Bazylice oraz ruchoma szopka. Koszt 40 zł. Szczegóły na plakacie.

11. Marsz dla życia i rodziny przejdzie ulicami Wrocławia w przyszłą niedzielę (1 października). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w kościele Garnizonowym pw. Św. Elżbiety, a zakończenie na pl. Katedralnym.

12. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, które mogą być dobrą lekturą informacyjną i formacyjną dla katolika.

13. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

14. Na Modlitwę Uwielbienia zapraszamy dzisiaj po wieczornej Eucharystii do naszego kościoła. Modlitwa zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i modlitwą wstawienniczą.