Malaga – Sewilla – Gibraltar – Kordoba – Grenada – Alhambra

Termin: 9.09-16.09.2024

Cena: 5500 zł

1 Dzień

Zbiórka uczestników na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Wylot z Wrocławia o godzinie 17.20, lądowanie w Maladze o godzinie 21.05. Przejazd do hotelu w na obiadokolację i nocleg.

2 Dzień

Po śniadaniu zwiedzanie Malagi: Alcazaba – zespół pałacowy jest pamiątką dominacji muzułmańskiej w średniowieczu na ówczesnym terytorium Półwyspu Iberyjskiego; Gibralfaro- wzgórze oraz znajdujący się na jego szczycie zamek muzułmański, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto a nawet Cieśninę Gibraltarskiej i wybrzeża Afryki; Teatro Romano; Katedra de la Encarnación; Plaza de la Merced z Muzeum Picassa; Plaza de toros de La Malagueta.  Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 Dzień

Śniadanie. Przejazd do Gibraltaru. Zwiedzanie: wjazd kolejką na skałę gibraltarską grota św. Michała (znajduje się na terenie ReservaNacional Cima de Penon), Punkt Europa – najdalej wysuniętego na południe przylądka z widokami na Afrykę. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 Dzień

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Sewilli: Katedra de Santa Maria z wieżą La Giralda(znajduje się tutaj grobowiec Krzysztofa Kolumba), Stare Miasto – Santa Cruz, Alkazar Królewski i ogrody, Plac Hiszpański. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5 Dzień

Śniadanie. Przejazd do Kordoby. Spacer po Kordobie: podziwianie wnętrza MezquitaWielkiego Meczetu przebudowanego na katedrę, jednego z najwspanialszych dzieł architektury islamu oraz Alcazar de los Reyes Cristianos(czyli pałac-twierdza Alfonsa XI) i Puente Romano – rzymski most na rzece Gwadalkiwir. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 Dzień

Śniadanie .Przejazd do Grenady. Spacer po Starym Mieście i zwiedzanie kaplicy królewskiej w gotycko-renesansowej Katedrze Najświętszej Maryi Panny od Wcielenia. Obiadokolacja i nocleg.

7 Dzień

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Alhambry – pięknej budowli Maurów a zarazem rezydencji arabskich władców Granady oraz krótka wizyta w urokliwej dzielnicy Albaicin, gdzie znajduje się punkt widokowy przy kościele św. Mikołaja z piękną panoramą Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 Dzień

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot z Malagi o godzinie 10.05. Przylot do Wrocławia o 13.40.

 

Cena zawiera:

-przelot samolotem i opłaty lotniskowe,

-7 noclegów hotelach, pokoje 2 i 3 osobowe,

-wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji,

-transfer i przejazdy autokarem zgodnie z programem,

– codziennie msza święta

– opieka duszpasterska

-opieka pilota – przewodnika

-ubezpieczenie KL i NNW i bagażu.  KL – 15 000 zł, NNW – 60 000 €, ubezpieczenie bagażu – 1000 zł

– bagaż 10 kg

 

Cena nie zawiera:

-bilety wstępu  do zwiedzanych obiektów, opłata za przewodnika: 100 Euro

 

Zapisy do 31 marca 2024 roku:

W zakrystii lub u p. Bogusław Kudas tel.664-136-230, e-mail: bkudas@wp.pl