1. Przeżywamy Niedzielę Najświętszej Trójcy oddając szczególną cześć Bogu Ojcu i Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu. Za posługę Słowa dziękujemy ks. red. Łukaszowi Romańczukowi z Niedzieli.
  2. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy w niedziele o 17.30, a w tygodniu po wieczornej Mszy św.
  3. Chłopców chętnych do służby Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy na pierwsze spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11.00 do zakrystii. Zachęcamy też dziewczynki do śpiewania w scholi.
  4. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzimy w najbliższy czwartek. Msze św. o godzinie 8.00; 9.30; 11.00 oraz 18.00. Po Mszy św. o godzinie 11.00 wyjdziemy z Procesją Eucharystyczną. Przejdziemy ul. Kętrzyńską, wyremontowaną aleją wśród działek, Grudziądzką i wrócimy do kościoła wyremontowaną aleją. Procesja zakończy się koło kościoła. W trakcie procesji odprawimy Nabożeństwo Majowe, dlatego nie będzie
    go po południu. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Na procesję zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach.
  5. Ołtarze na Boże Ciało będziemy przygotowywać w środę po wieczornej Mszy św. i w czwartek rano. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Kętrzyńskiej; drugi i trzeci ołtarz między blokami przy ul. Grudziądzkiej; czwarty ołtarz przygotowywany przez dzieci pierwszokomunijne przy krzyżu misyjnym.
  6. Kwiaty do sypania podczas procesji w Boże Ciało można przynosić dzisiaj i w tygodniu po Mszach św. do salki parafialnej, która będzie w tym celu otwarta. Będzie tam ustawiony kosz, do którego należy wrzucać kwiaty. W razie potrzeby Pan kościelny będzie otwierał drzwi.
  7. Ofiary na kwiaty na dekoracje ołtarzy na Boże Ciało można składać do skarbony przy wejściu głównym do kościoła. Procesje w Oktawie Bożego Ciała wokół kościoła codziennie od piątku do następnego czwartku po Mszy św. wieczornej ze śpiewem Litanii. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
  8. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.00 rozważanie fatimskie, o 8.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem zakończony błogosławieństwem i Eucharystia. Po niej zmiana tajemnic wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu ks. Maciej odwiedzi chorych w ich domach.
  9. Gościć będziemy w naszej parafii w przyszłą niedzielę Biskupa Macieja Małygę w ramach wizytacji kanonicznej od godziny 11.30 do godzin wieczornych. Na specjalne spotkanie zapraszamy Radę Parafialną i przedstawicieli wspólnot oraz grup działających w parafii do salki Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza o godzinie 19.00.
  10. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich pod hasłem Wy jesteście solą tej ziemi w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 12.30. Uroczystości będzie przewodniczył Biskup Maciej. Dzisiaj po każdej Mszy św. można się jeszcze zapisać w zakrystii.
  11. Pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego jest zaplanowane na niedzielę 2 czerwca o godzinie 16.00 z udziałem Biskupa Macieja. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  12. Na dalsze prace w naszej świątyni związane z przebudową prezbiterium i ołtarza przedstawiciele Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę będą po Mszach św. rozdawali koperty. Bóg zapłać za wsparcie kolejnych prac. W ostatnim tygodniu udało się wymienić zniszczone meble na nowe, wcześniej zamówione, w salkach Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza i ks. Zygmunta Jaroszka.
  13. Piknik Parafialny odbędzie się 9 czerwca w godzinach od 14.00 do 17.30 na placu przy kościele. Zapraszamy każdego, będzie coś do jedzenia, coś do picia, dobra muzyka, zabawy i atrakcje dla dzieci. Niech to będzie czas ciekawych spotkań, rozmów i wspólnego bycia razem. Dla dzieci, które przyniosą 2 czerwca do kościoła mapy udziału w Mszach św. niedzielnych będą w nagrodę specjalne żetony do wymiany na piknikowe smakołyki.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. W NIEDZIELI przeczytamy ciekawy artykuł pt. Boże Ciało po polsku, w którym m.in. mowa jest o procesjach Bożego Ciała od roku 1320. W GOŚCIU NIEDZIELNYM o cudach i objawieniach w nowej deklaracji Watykanu oceniającej zjawiska nadprzyrodzone.
    W MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy dekorację na Boże Ciało, którą możemy wykorzystać w naszych domach.
  15. Parafianom i miłym Gościom życzymy pięknego przeżycia Dnia Pańskiego i dobrego przygotowania się do uwielbienia Jezusa obecnego w Eucharystii podczas Uroczystości Bożego Ciała.