1. Przeżywamy 9 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pragniemy podzielić się radością goszczenia dzisiaj w naszej parafii Biskupa Macieja Małygi w ramach wizytacji kanonicznej od godziny 11.30 do godzin wieczornych. Na specjalne spotkanie zapraszamy Radę Parafialną i przedstawicieli wspólnot oraz grup działających w parafii do salki Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza o godzinie 19.00.
  2. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich pod hasłem Wy jesteście solą tej ziemi odbędzie się dzisiaj o godzinie 12.30. Uroczystości będzie przewodniczył Biskup Maciej.
  3. Pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się dzisiaj o godzinie 16.00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka z udziałem Biskupa Macieja.
  4. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj pod przewodnictwem
    Biskupa Macieja o godzinie 17.30, a w tygodniu po wieczornej Mszy św.
  5. Koperty na dalsze prace w naszej świątyni można odebrać dzisiaj od przedstawicieli Rady Parafialnej. Bóg zapłać za złożone dotychczas ofiary! W miarę możliwości i środków chcemy w najbliższym czasie uporządkować prezbiterium i ołtarz.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    w poniedziałek świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    w środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika
    w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
    w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
  7. Na Mszę świętą Prymicyjną, którą odprawi ks. Dawid Dziedziejko zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca na godzinę 18.00 na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Ks. Dawid przyjeżdżał do nas jako kleryk, a teraz udzieli nam Papieskiego błogosławieństwa. W tym dniu zapraszamy również na Godzinę Świętą czyli czuwanie z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu od godziny 21.00 do godz. 22.00.
  8. W pierwszy piątek miesiąca ksiądz Jan odwiedzi starszych i chorych Parafian w ich domach. W tym dniu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
  9. Piknik Parafialny odbędzie się już w przyszłą niedzielę (9 czerwca) w godzinach od 14.00
    do 17.30 na placu przy kościele. Zapraszamy każdego, będzie coś do jedzenia, coś do picia, dobra muzyka, zabawy i atrakcje dla dzieci. Niech to będzie czas ciekawych spotkań, rozmów i wspólnego bycia razem. Dla dzieci, które przyniosą dzisiaj do kościoła mapy udziału w Mszach św. niedzielnych będą w nagrodę specjalne żetony do wymiany na piknikowe smakołyki. Szczegółowy plan na plakatach i na stronie internetowej.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. W NIEDZIELI i GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy ciekawe artykuły, które pomogą nam lepiej zrozumieć Kościół i współczesny świat. Dzieci i nastolatków zachęcamy do czytania MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  11. Parafianom i miłym Gościom życzymy pięknego przeżycia Dnia Pańskiego wraz z Biskupem Maciejem Małygą. Niech błogosławieństwo, którego nam udzieli prowadzi naszą Wspólnotę Parafialną na kolejne dni, miesiące i lata.