1. Przeżywamy 22 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. W dniu dzisiejszym dziękujemy ks. Szymonowi Kocembie za wakacyjną pomoc duszpasterską i życzymy Bożego błogosławieństwa na parafii, do której został skierowany przez Metropolitę Wrocławskiego.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w piątek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  3. Od środy 1 września wracamy do porządku Mszy św. z roku szkolnego. W niedziele Msze św. o godzinie 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. W tygodniu o 8.00 i 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00.
  4. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odprawiona zostanie w środę 1 września o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i pracowników oświaty.
  5. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022 przypominamy o tym, że w przedszkolach i szkołach organizowane są zajęcia z religii na życzenie rodziców i pełnoletnich uczniów. Udział ochrzczonych dzieci i młodzieży w zajęciach religii jest nie tylko obowiązkiem, ale również przywilejem związanym z pogłębianiem swojej wiary i poznawaniem Osoby Jezusa Chrystusa. Dotyczy to zarówno przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, jak i średnich. Prosimy więc katolickich rodziców o zainteresowanie się udziałem dzieci w katechezie szkolnej. Czasami w tygodniowym rozkładzie zajęć, zwłaszcza w niektórych przedszkolach i szkołach średnich, nie pojawia się przedmiot religia. Jest to nadużycie i łamanie przepisów prawa. Prosimy o czujność i roztropność w tym względzie, a przede wszystkim o troskę rodziców o religijne wychowanie młodego pokolenia. W razie problemów z organizacją zajęć z religii należy powiadomić miejscowego księdza proboszcza.
  6. 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej będziemy przeżywać w środę 1 września. Podczas Mszy św. będziemy szczególnie modlić się za zmarłych biskupów, prezbiterów i wiernych, którzy ponieśli śmierć podczas trwania II wojny światowej.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., w czasie której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się między innymi o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
  8. Kancelaria Parafialna w najbliższym tygodniu czynna w czwartek od 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach, na przykład wezwanie do chorego czy pogrzeb można kontaktować się telefonicznie.
  9. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30 oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po wieczornej Eucharystii i potrwa do godziny 21.00
  10. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu
    (4 września). O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie. Zapraszamy też na codzienną modlitwę różańcową w intencji parafii.
  11. Przyszła niedziela jako I miesiąca będzie niedzielą adoracyjną dlatego po każdej Mszy św. będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Również Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Zakończy się o godzinie 17.30 Koronką
    do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem.
  12. Młodzież, która przygotowywała się w ubiegłym roku do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 18.00 a następnie na spotkanie w kościele.
  13. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich i pogłębiania swojej religijnej wiedzy. Szczególnie polecamy GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELĘ.
  14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę oraz bezpiecznych powrotów z urlopów, ale także do pracy i szkoły po wakacyjnym wypoczynku.