1.Przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej, czyli Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Internetowa transmisja Eucharystii z naszego kościoła o godz. 12.30 przez parafialną stronę internetową. Nabożeństwo Gorzkich Żali również będziemy transmitowali dzisiaj o godz. 20.00.

2. Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu od niedzieli do środy od godz. 20.00 do 21.00 z transmisją internetową: www.parafiamm.wroclaw.pl. O godz. 20.30 w łączności z Pasterzami i Wiernymi Kościoła Katolickiego w Polsce Różaniec święty, Apel Jasnogórski i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Będziemy transmitować liturgię Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku od godz. 19.00 oraz Wigilię Paschalną od godz. 22.00.

3. Msze święte od niedzieli do środy w najbliższym tygodniu według stałego porządku. Przypominamy, że w świątyni może przebywać 5 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby, które zamówiły na daną godzinę intencję. Osoby, które nie będą mogły wejść do kościoła ze względu na ograniczenia, będą mogły przyjąć Komunię świętą przed rozpoczęciem Eucharystii przed drzwiami kościoła. W najbliższym czasie intencje Mszy św. prosimy zamawiać telefonicznie.

4. O spowiedź świętą można poprosić kapłana po każdej Mszy św. lub umówić się na nią telefonicznie od poniedziałku do czwartku w godzinach 15.30 – 17.30. Tel: 515 – 332 – 325. W Wielki Piątek spowiedź dla osób chętnych w salce Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza od godz. 10.00 do 15.00. Można poprosić księdza o spowiedź w czasie Adoracji po Liturgii Wielkiego Piątku.

5. Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 19.00. Indywidualne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu w kościele w Wielki Piątek od godz. 10.00 do 15.30. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godzinie 19.00. Po liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim od godz. 10.00 do 15.30. Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Noc o godzinie 22.00. Wyjątkowo nie będzie Procesji Rezurekcyjnej. Nie będzie święcenia pokarmów. Zachęcamy do modlitwy błogosławieństwa pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym w gronie rodzinnym. W liturgii Triduum Sacrum będzie mogła uczestniczyć w świątyni w tym roku ograniczona przepisami państwowymi ilość osób dorosłych, które będą pełniły funkcję liturgiczne. W Adoracjach Najświętszego Sakramentu również może uczestniczyć ograniczona ilość wiernych. Prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do obowiązującego prawa. Wszyscy będziemy mogli brać udział w transmisji internetowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego przeżywania tych szczególnych dni.

6. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek. Zachęcamy do indywidualnego przeżywania Nowenny, która zakończy się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

7. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. niedzielny. Kościół będzie otwierany 5 minut przed rozpoczęciem Mszy św. W Eucharystii będzie uczestniczyła ilość osób zgodnie
z obowiązującym prawem. Ofiary na cele parafii można składać do skarbony lub na konto parafialne.

8. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: 515-332-325.

9. Wszystkim Parafianom i oglądającym internetową relację z liturgii w naszej parafii życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej i owocnego przeżycia całego Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za duchowe wsparcie i życzliwość.

 

Wasi duszpasterze

Ks. Jan Adamarczuk

Ks. Maciej Paleczny