1. Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu. Za pomoc duszpasterską dziękujemy alumnom naszego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
 2. Nabożeństwa Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym prowadzonym przez alumnów naszego seminarium są odprawiane w każdą niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Paschaliki wielkanocne (w cenie 20 zł) i baranki z białej czekolady (cena 10 zł) rozprowadza Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. niedzielnej przed głównym wejściem do kościoła. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność charytatywną Caritas.
 4. W ramach solidarności na pomoc Ukrainie możemy zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski jeszcze dzisiaj złożyć ofiarę do skarbony umieszczonej przy głównym wejściu do kościoła.
  Ofiary na Ukrainę zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas dla najbardziej potrzebujących.
 5. Młodzież z 8-mej klasy szkoły podstawowej i szkoły średniej, która pragnie pogłębiać relację
  z Jezusem
  zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej dzisiaj o godzinie 19.00 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza.
 6. W naszej Wspólnocie Parafialnej jest już 9 Róż Różańcowych, w tym jedna Rodziców. Jej członkowie codziennie modlą się jedną tajemnicą za swoje dzieci, przez co w ich intencji codziennie jest odmawiany
  cały różaniec (20 tajemnic). Rozpoczęliśmy tworzenie kolejnej Róży Różańca Rodziców, której zmiana będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców
  do wstąpienia w szeregi tej Róży, aby modlić się w intencji swoich dzieci. Zgłoszenia w zakrystii.
 7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 19.00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą włączyć się w działalność charytatywną
  w naszej parafii.
 8. Zapraszamy na Godzinę Świętą czyli czuwanie z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu przed Najświętszym Sakramentem w czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca od godziny 21.00 do godziny 22.00.
 9. Na Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątki: dzieci o godzinie 17.00,
  a młodzież i dorosłych po Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00. Po wieczornej Drodze Krzyżowej prowadzonej przez Domowy Kościół Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
 10. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30. W tym dniu ks. Jan odwiedzi chorych w domach, a ks. Maciej w sobotę.
 11. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.00 rozważanie fatimskie, o 8.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem zakończony błogosławieństwem
  i Eucharystia. Po niej zmiana tajemnic wspólnoty Żywego Różańca.
 12. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z którego zostaną odzyskane surowe pochodzące z demontażu będzie przeznaczona na pomoc dla polskich misjonarzy głoszących Ewangelię
  w różnych zakątkach świata. Zbiórka odbędzie się w naszej parafii w najbliższą sobotę oraz w poniedziałek 4 marca. Zużyty sprzęt można przynosić i składać za garażami w pobliżu kościoła.
 13. Zapraszamy zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu do czytania tygodników katolickich. W naszej parafii są systematycznie dostępne: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY i NOWE ŻYCIE.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na wielkopostny
czas przygotowania na Święta Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.