OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.03.2018
1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ Wielkiego Postu. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i dziękujemy za posługę duszpasterską ks. Rafałowi Krawczykowi kapłanowi obrządku ormiańskiego pracującemu w Armenii i Rosji. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy o godzinie 17.00.
2. Na Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątki: dzieci o godzinie 17.00, a młodzież i dorosłych po Mszach św. o godzinie 8.00 i 18.00. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii jest zaplanowana na 16 marca. Początek o godzinie 19.00.
3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dzisiaj przed kościołem Torby Miłosierdzia z przeznaczeniem na żywność, które należy przynieść do świątyni w następną niedzielę (11 marca). Zebrane produkty będą przed Świętami Wielkanocnymi przekazane dla najbardziej potrzebujących Parafian. Wielkanocne paschaliki oraz baranki w ramach akcji charytatywnej będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę przed kościołem.
4. Spotkania dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędą się dzisiaj. I grupa z 13 maja o godzinie 10.00, II grupa z 20 maja po Mszy św. o godzinie 11.00.
5. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na krótkie spotkanie po wieczornej Mszy św. Jednocześnie przypominamy, że dla kandydatów do bierzmowania odbywają się w poniedziałki i środy spotkania w ramach kursu ALPHA.
6. Na Modlitwę Uwielbienia z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała zapraszamy we wtorek 6 marca po wieczornej Eucharystii około godziny 18.40 do naszego kościoła parafialnego.
7. 24 godziny dla Pana to inicjatywa podjęta przez Ojca św. Franciszka, której tegoroczne hasło brzmi „Ty udzielasz przebaczenia”, będziemy przeżywać w całym Kościele w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu. W Archikatedrze Wrocławskiej odbędzie się całodobowe modlitewne czuwanie, które rozpocznie się w piątek Mszą św. o godzinie 18.30. W naszej parafii zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi po ostatniej Drodze Krzyżowej do godziny 20.00.
8. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem. W niedzielę 18 marca ofiary składane na tacę w całości będą przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni.
9. Zgodnie z zarządzeniem Metropolity Wrocławskiego zbiórka do puszek na rzecz wsparcia odbudowy organów w Bazylice Garnizonowej św. Elżbiety we Wrocławiu odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 marca po Mszach św.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w NIEDZIELI znajdziemy wywiad z ks. dr. Krzysztofem Marcjanowiczem, który od niedawna pełni funkcję papieskiego ceremoniarza. W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o świeckich zakonnikach, zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? Jest także pismo dla najmłodszych TĘCZA, w którym dzieci odkrywają swoje talenty.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy opieki Matki Bożej Miłosierdzia oraz błogosławieństwa Bożego na niedzielę oraz kolejny tydzień Wielkiego Postu. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia.