1. Przeżywamy 4. Niedzielę Wielkanocną, która rozpoczyna w kościele Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Prośmy o odwagę pójścia za Jezusem wzywającym również dzisiaj do Pójścia za Nim drogą życia kapłańskiego, zakonnego czy misyjnego.
  2. Książkę Ćwiczenia uzdrowienia wewnętrznego autorstwa ks. Artura Ćwirty można nabyć w zakrystii po Mszach św.
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    we wtorek św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00
    w czwartek św. Marka, ewangelisty
  4. Ksiądz Biskup Maciej Małyga obchodzi w najbliższą środę drugą rocznicę konsekracji biskupiej. Pamiętajmy w modlitwach
    o biskupie pomocniczym naszej archidiecezji.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00.
  6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w piątek o godzinie 19.00 w salce księdza doktora Zygmunta Jaroszka. Zapraszamy również osoby zaangażowane w przygotowanie procesji Bożego Ciała w naszej parafii.
  7. Parafialny Zespół Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje w przyszłą niedzielę dzień charytatywny w naszej parafii. Będziemy gościć księdza Dyrektora Dariusza Amrogowicza oraz rzecznika prasowego Pawła Trawkę. Po Mszach św. możemy postawić pytania dotyczące działalności tej organizacji charytatywnej Kościoła Katolickiego.
  8. Pielgrzymka mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa odbędzie się 11 maja. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej.
  9. Msza św. jest szczególnym darem, który możemy złożyć naszym bliskim z okazji imienin, urodzin, rocznic czy modląc się
    o błogosławieństwo Boże dla nich. Dla naszych bliskich zmarłych jest to największy dar, który możemy złożyć po ich odejściu
    z tego świata. W miesiącu kwietniu i maju są jeszcze wolne intencje mszalne, które możemy rezerwować
    po wszystkich Mszach św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  10. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu znajdujące się
    przy ulicy Czerwonego Krzyża 5/9 zachęca do oddawania krwi i jej składników, zwracając uwagę na wielkie potrzeby w tym zakresie. Jedynym źródłem tego bezcennego leku, jakim jest krew, jest drugi człowiek. Szczegóły na stronie www.rckik.wroclaw.pl
  11. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: w NIEDZIELI m.in. jak zachować odwagę bycia katolikiem we współczesnym świecie; w GOŚCIU NIEDZIELNYM o tym, że Kościół nigdy nie przestanie głosić prawdy o godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci; w miesięczniku HISTORIA KOŚCIOŁA tematem numeru jest Miriam z Nazaretu. Kim była żydowska dziewczyna, która została matką Boga?
  12. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i pięknego przeżycia Tygodnia Modlitw
    o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego
    z wdzięcznością za wszystkich, którzy służą w Kościele.