1. Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godzinie 11.00 II gr. dzieci przyjmuje sakrament Pierwszej Komunii Świętej. O godzinie 17.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
  2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę w całości są przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
  3. Na Nabożeństwa majowe w tygodniu zapraszamy po wieczornej Eucharystii a w przyszłą niedzielę o godzinie 17.15. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci rocznicowe, które wtedy otrzymają pamiątki.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego przeżywany z Maryją.

w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, rocznica święceń kapłańskich ks. Krzysztofa. Prosimy o modlitwy w Jego intencji.

1. Na Mszę św. w intencji Róży Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych zapraszamy w czwartek o godzinie 18.00 a następnie na spotkanie członków grupy do salki ks. Zygmunta Jaroszka.
  2. Jan w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 będzie odprawiał Mszę św. z okazji rocznicy święceń kapłańskich. W modlitwach pamiętajmy o naszym pasterzu.
  3. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do Henrykowa w najbliższą sobotę.
  4. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę 26 maja w Archikatedrze Wrocławskiej. Wśród diakonów Archidiecezji Wrocławskiej święcenia kapłańskie przyjmie znany nam diakon Krzysztof Kula, który przez ostatni rok odbywał w naszej parafii praktykę. Otoczmy go w szczególny sposób modlitwą.
  5. Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii w naszej parafii będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę 27 maja na Mszy św. o godzinie 11.00. Dzieci rocznicowe i ich rodziców zapraszamy w piątek o godzinie 17.00 na spowiedź a po Mszy św. wieczornej próba i przygotowanie świątyni na niedzielną uroczystość.
  6. Rodziców i dzieci, które w przyszłym roku chcą przyjąć I Komunię Świętą w naszej parafii zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 3 czerwca po Mszy św. o godzinie 11.00 do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 18.00 a następnie na spotkanie w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  8. Rodziny z naszej parafii zapraszamy w sobotę 9 czerwca na wyjazd do schroniska Orle w Jakuszycach. Wyjazd po Mszy św. o godzinie 9.00. Po przyjeździe do Jakuszyc, wspólna wędrówka trasą turystyczną do schroniska. Droga jest asfaltowa i można ją komfortowo przebyć z wózkami dla dzieci. Na miejscu wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i odpoczynek na łonie natury. Powrót do Wrocławia około godziny 20.00. Zapisy u Elżbiety Gładkiej (kontakt na stronie internetowej i facebook’u).
  9. Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny będzie można w dniach 21-23 maja (poniedziałek- środa) w godzinach 17.00-20.00 przynosić na parking przy garażu na terenie naszego kościoła. W tym roku przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce oraz na ulotkach rozdawanych dzisiaj przed kościołem.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W NIEDZIELI tematem numeru jest troska o ludzkie życie w 50. rocznicę ogłoszenia encykliki Humanae vitae oraz 25 lat działalności Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny. W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o tym kim jest Duch Święty? Jak odkryć Jego działanie i jak o Nim mówić?
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli. Razem z rodzicami dziękujemy w dniu dzisiejszym za dar przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez dzieci z naszej parafii. Serdeczne życzenia składamy wszystkim, którzy przeżywają osobiste czy rodzinne uroczystości