1. Przeżywamy 23 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Za wygłoszone Słowo Boże dziękujemy dk. Sylwestrowi, który przebywa w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej.
 2. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne mogą wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej po każdej Mszy św. przed kościołem wraz z nowym numerem NOWEGO ŻYCIA.W niedzielę 15 września ofiary składane na tacę będą w całości przeznaczone na wykonanie stanu surowego zamkniętego rozbudowywanego naszego kościoła.
 3. Serdecznie zapraszamy małżeństwa w każdym wieku, z każdym stażem i w każdej kondycji na warsztaty pt: „JA + TY = MY”, które poprowadzi ksiądz Jarosław Szymczak z zespołem Fundacji Pomoc Rodzinie. Termin warsztatów to 28-29 września (sobota-niedziela). Koszt warsztatów wraz z materiałami, obiadami dla pary to 400 zł. Informacje i zapisy na stronie Fundacji Pomoc Rodzinie (programy.fpr.pl), na stronie parafii i na plakacie przed Kościołem.
 4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania dzisiaj oraz za tydzień zapraszamy na Eucharystię o godzinie 18.00, a następnie na spotkanie w salce.
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
  w piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  w sobotę – Podwyższenie Krzyża Świętego
 6. Na pierwszą Modlitwę Uwielbienia po wakacjach, w czasie której będziemy prosić o uzdrowienie duszy i ciała zapraszamy we wtorek 10 września po wieczornej Mszy św. do naszego kościoła parafialnego.
 7. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w piątek 13 września. Rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 18.00, a następnie nabożeństwo z modlitwą różańcową w kościele ze względu na trwającą rozbudowę.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po porannej Mszy św. do godziny 9.00
  oraz po wieczornej Eucharystii do godziny 21.00 z możliwością spowiedzi.
 9. Wyjazd na ogólnopolskie modlitewne czuwanie Polska pod Krzyżem we Włocławku na Lotnisku Kruszyn organizowany jest w sobotę 14 września. Wyjazd z przed naszego kościoła o godzinie 5.00, powrót w nocy z soboty na niedzielę. W tym szczególnym czasie ataków na Kościół zapraszamy na to spotkanie, które będzie odpowiedzią ludzi wierzących na te trudne doświadczenia naszej współczesności. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem i na ulotkach. Zapisy w zakrystii do poniedziałku 9 września do godz. 19.00. Szczegółowy plan wyjazdu i informacje dla osób wyjeżdżających znajdują się w gablocie. Osoby, które nie mogą jechać zapraszamy 14 września do naszego kościoła na różaniec o godzinie 8.30, Mszę św. i modlitwę pod krzyżem po Eucharystii w jedności z modlącymi się w ramach akcji Polska pod Krzyżem.
 10. Na Mszę św. w intencji Róży Matki Bożej Bolesnej zapraszamy w przyszłą niedzielę 15 września o godzinie 18.00, a następnie na spotkanie członków grupy w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
 11. Całonocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w związku z 30-leciem naszej parafii odbędzie się po wieczornej Mszy św. w piątek 20 września i potrwa do porannej Eucharystii w sobotę 21 września. Zachęcamy do uczestnictwa.
 12. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA oraz NOWE ŻYCIE. Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla nastolatków i TĘCZA dla młodszych dzieci.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.