1. Przeżywamy 26 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Za posługę duszpasterską i Słowo Boże dziękujemy ks. dr Kacprowi Radzkiemu Rektorowi Seminarium Wrocławskiego.
 2. Na Modlitwę w duchu Taizé zapraszamy dzisiaj po wieczornej Eucharystii.
 3. Rodziców i dzieci, które w przyszłym roku chcą przyjąć I Komunię Świętą w naszej parafii zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godzinie 11.00, a następnie na spotkanie do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza
 4. Serdecznie zapraszamy chłopców od 3 klasy szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami, aby po Mszy św. wraz z Rodzicami zgłosili się do zakrystii do ks. Macieja.
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w poniedziałek – św. Hieronima , prezbitera i doktora Kościoła

we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy doktor Kościoła

w środę – Świętych Aniołów Stróżów

w piątek – św. Franciszka z Asyżu

w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

 1. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek 30 września o godzinie 19.15 do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza.
 2. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy przez cały październik codziennie o 17.30, a następnie Msza św. W pierwszą sobotę miesiąca (5 października) różaniec tylko rano o 8.30. Niedziela 6 października będzie Niedzielą Adoracyjną, dlatego po każdej Mszy św. będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem jedną dziesiątką różańca. W tym dniu nie będzie tego nabożeństwa o godzinie 17.30.
 3. Na Modlitwę Uwielbienia, w czasie której będziemy prosić o uzdrowienie duszy i ciała zapraszamy we wtorek 1 października po wieczornej Mszy św. do naszego kościoła.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., w czasie której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00. W tym dniu ks. Jan odwiedzi chorych w ich domach, a ks. Maciej w sobotę.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Eucharystii do godziny 21.00 z możliwością spowiedzi.
 7. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu (5 października). O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie. Zapraszamy tez na codzienną modlitwę różańcową w intencji parafii.
 8. Z okazji jubileuszu 30-lecia naszej parafii zapraszamy na warsztaty wyrobu różańców w sobotę 5 października o godzinie 10.00 do salki ks. Zygmunta Jaroszka. Będziemy mogli nauczyć się wykonania różańca splotem beczkowym ze sznurka.
 9. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę przed kościołem. W niedzielę 13 października ofiary składane na tacę w całości będą przeznaczone
  na wykonanie stanu surowego zamkniętego rozbudowywanego naszego kościoła.
 10. Zapraszamy na ewangelizacyjny Kurs Filip, który odbędzie się w naszej parafii przez pięć kolejnych wtorków od 8 października. Jest to jedna z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II do Nowej Ewangelizacji, która zawiera żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Serdecznie zapraszamy każdego kto chce spotkać i pogłębić więź z Panem Jezusem.
 11. 40 Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy wyruszy w sobotę 12 października z Katedry Wrocławskiej. Tak jak w ubiegłych latach grupa z naszej parafii wyruszy sprzed naszego kościoła o godzinie 6.15 i dołączy do jednej z grup pielgrzymkowych przy Moście Trzebnickim. Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o godzinie 16.30 przy Bazylice Trzebnickiej. Osoby, które chciałyby mieć zapewniony transport powrotny z Trzebnicy prosimy o zapisanie się w zakrystii. Koszt 15 zł.
 12. Na Wrocławski Budżet Obywatelski możemy głosować drogą elektroniczną. Projekt nr 291 to dalsze oświetlenie i utwardzenie alejek między ul. Grudziądzką i ul. Kętrzyńską. Szczegóły na plakatach. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła będzie można oddać głos. Trzeba mieć dowód osobisty i telefon komórkowy.
 13. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich GOŚCIA NIEDZIELNEGO – w którym dowiemy się czym jest Apostolat Margaretka i NIEDZIELI, a także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – w którym historia o Matce Bożej w Pompejach oraz materiały dla dzieci i młodzieży na miesiąc październik.
 14. Na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Miłosierdzia.