1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. W następną niedzielę rozpoczniemy Niedzielą Palmową Wielki Tydzień. Dziękujemy ks. dr. Kacprowi Radzkiemu za wygłoszone nauki, posługę w konfesjonale i poprowadzenie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii.
  2. Ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie parafii od rekolekcji wielkopostnych do odwołania składamy po Mszach św. czy nabożeństwach do skarbony ustawionej przed ołtarzem. Pamiętajmy, że jest to nasz dar wspierający w trudnym czasie epidemii między innymi utrzymanie świątyni, rachunki za światło, ogrzewanie i inne parafialne wydatki.
  3. Ofiary składane w dniu dzisiejszym są w całości przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni. Msza św. w intencji ofiarodawców na rozbudowę naszego kościoła zostanie odprawiona we wtorek 23 marca o godzinie 18.00.
  4. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła dla osób, które z powodu choroby czy kwarantanny nie mogą uczestniczyć w świątyni w Eucharystii jest w każdą niedzielę o godzinie 12.30 za pośrednictwem naszej strony parafialnej.
  5. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele Wielkiego Postu  o godzinie 17.00. Po Gorzkich Żalach do skarbony przed kościołem wrzucić ofiarę na kwiaty i dekorację kościoła w czasie Świąt Wielkiej Nocy.
  6. Z okazji 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło- Życie
    do 14 czerwca w naszej parafii można oglądać wystawę pt. Życie i działalność ks. Franciszka Blachnickiego.
  7. Na Adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Wielkiego Postu zapraszamy od poniedziałku do czwartku po wieczornej Eucharystii do godziny 20.00 a w piątki do godziny 21.00. Pamiętając o słowach Jezusa z Ogrójca skierowanych do Apostołów Jednej godziny nie mogliście czuwać ze mną? Znajdźmy czas na osobiste spotkanie z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
  8. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. W tym dniu z całym Kościołem będziemy się modlić o ochronę życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  9. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki Wielkiego Postu: dzieci o godzinie 17.00 a młodzież i dorosłych po Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00.
  10. Parafialny Zespół Caritas w ostatnich dniach rozprowadził w parafii 35 paczek żywnościowych, które trafiły do najbardziej potrzebujących Parafian przed Świętami Wielkiej Nocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję.
  11. Na spotkanie osób czytających Słowo Boże w czasie Liturgii oraz tych, którzy chcą zaangażować się w czytanie Męki Pańskiej i śpiew psalmów w Niedzielę Palmową oraz podczas Triduum Sacrum zapraszamy w sobotę 27 marca o godzinie 16.00 do kościoła.
  12. W związku z sytuacją epidemiczną przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, dezynfekcji rąk i ograniczeniach wprowadzonych przez władze państwowe.
  13. Kancelaria parafialna jest czynna po uprzednim telefonicznym umówieniu się z księdzem. Proszę dzwonić pod numer telefonu: 515-332-325.
  14. Zachęcamy do wielkopostnego czytania tygodników katolickich: GOŚCIA NIEDZIELNEGO oraz NIEDZIELI, które pomogą nam w przygotowaniu do Świąt Paschalnych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
  15. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy spokojnej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na niedzielę rekolekcyjną. Najserdeczniejsze życzenia składamy także wszystkim przeżywającym osobiste czy rodzinne uroczystości.