1. Przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej, czyli Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. święcimy palmy w świątyni i na placu przed kościołem. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.00. Po nabożeństwie do skarbony można wrzucić ofiarę na dekoracje do Bożego Grobu.
  2. Ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie parafii do odwołania składamy po Mszach św. czy nabożeństwach do skarbony ustawionej przy wyjściu z kościoła. Można również przesyłać swoją ofiarę na konto parafialne. Pamiętajmy, że jest to nasz dar wspierający w trudnym czasie epidemii między innymi utrzymanie świątyni, rachunki za światło, ogrzewanie i inne parafialne wydatki. Za wszelkie wsparcie dziękujemy Bóg zapłać!
  3. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła dla osób, które z powodu choroby czy kwarantanny nie mogą uczestniczyć w świątyni w Eucharystii jest w każdą niedzielę o godzinie 12.30 za pośrednictwem naszej strony parafialnej. WSZYSTKIE UROCZYSTOŚCI TRIDUUM SACRUM BĘDĄ RÓWNIEŻ TRANSMITOWANE PRZEZ INTERNET.
  4. Na Adorację Najświętszego Sakramentu do Wielkiej Środy włącznie zapraszamy po wieczornej Eucharystii do godziny 20.00.
  5. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO ROZPOCZYNAMY
    W WIELKI CZWARTEK Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 19.00. Od godz. 23.00 do godz. 24.00 zapraszamy na „Godzinę Świętą”
    czyli czuwanie z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu.
    W WIELKI PIĄTEK  o godz. 9.30 Jutrznia, a po niej indywidualne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu w kościele do godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godzinie 19.00. Po liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 24.00.
    W WIELKĄ SOBOTĘ
    o godzinie 9.30 Jutrznia, a po jej zakończeniu Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godziny 15.00. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Noc o godzinie 21.00. Przypominamy, że jest to najważniejsza Liturgia całego Roku Liturgicznego. Święcenie pokarmów odbędzie się w tym roku na placu przed kościołem w pobliżu Krzyża Misyjnego. Rozpoczniemy o godzinie 10.00 i będzie odbywało się co pół godziny do godziny 15.00. Prosimy o ustawianie się z zachowaniem wymaganych 2 metrów odstępu od siebie.
  6. Spowiedź św. w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę pół godziny przed każdą Mszą św. W Wielki Piątek okazja do spowiedzi św. podczas indywidualnego nawiedzenia Najświętszego Sakramentu od godziny 10.00 do 15:00 oraz po Liturgii Wielkiego Piątku do godziny 24.00.
  7. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek o godzinie 15.00, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gromadzimy się z zachowaniem wymaganych przepisami odstępów w pobliżu Krzyża Misyjnego. W czasie odprawiania Drogi Krzyżowej przemieszczać się będzie po placu tylko krzyż i świece. W Wielką Sobotę Nowenna o godzinie 15.00. W Niedzielę Zmartwychwstania i w czasie Oktawy Wielkanocnej Nowenna będzie odmawiana 15 minut przed każdą Mszą św.
  8. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. niedzielny z transmisją o godzinie 12.30. Ofiary zebrane w Wielki Piątek zostaną przekazane na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie, a w Poniedziałek Wielkanocny taca przeznaczona jest na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  9. Chorych i starsze osoby z parafii, w związku z sytuacją epidemiczną, odwiedzimy w tym roku z posługą sakramentalną przed Świętami Wielkiej Nocy tylko po uprzednim telefonicznym umówieniu się.
  10. Z okazji 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło- Życie do 14 czerwca w naszej parafii można oglądać przygotowaną przez Domowy Kościół wystawę pt. Życie i działalność ks. Franciszka Blachnickiego.
  11. W związku z sytuacją epidemiczną przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele oraz dezynfekcji rąk. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami przy wejściu do kościoła przedstawiciele parafii będą wpuszczali ograniczoną przepisami liczbę osób. Pozostałe osoby zachęcamy do zajmowania przygotowanych ławek na placu przed kościołem, gdzie będzie odpowiednie nagłośnienie i w miarę możliwości widoczny ołtarz przez okna w dobudowanej części kościoła.
  12. Kancelaria parafialna jest czynna do Wielkiej Środy i później dopiero po Świętach Wielkanocnych po uprzednim telefonicznym umówieniu się z księdzem. Proszę dzwonić pod numer telefonu: 515-332-325.
  13. Zachęcamy do wielkopostnego czytania tygodników katolickich. NIEDZIELA drukuje Raport o stanie wiary w Polsce. GOŚĆ NIEDZIELNY odpowiada na pytanie Po co Bogu cierpienie? W MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM dla dzieci i nastolatków znajdziemy nasiona wielkanocnego owsa do wysiania na Święta.
  14. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej i owocnego przeżycia całego Wielkiego Tygodnia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa.