1. Przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  2. 31 grudnia 2022 r. odszedł do Pana Papież Benedykt XVI. Dziękujemy Panu Bogu za pontyfikat tego papieża. Ogarnijmy Jego Osobę modlitwą szczególnie w dniu pogrzebu 5 stycznia.
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w poniedziałek Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  4. Coroczną Archidiecezjalną Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii będziemy przeżywać w czwartek 5 stycznia. Prosimy Wspólnotę Żywego Różańca i inne grupy o włączenie się w adorację przez cały dzień. Rozpoczęcie po porannej Mszy św., a błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przed wieczorną Eucharystią. Po Mszy św. wieczornej sprawowanej z Liturgii o Objawieniu Pańskim, na której będziemy modlić się o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, powrócimy do Adoracji, która będzie trwała do godziny 21.00. Od godziny 20.00 do 21.00 będzie miała charakter Godziny Świętej, naszego comiesięcznego czuwania z uwięzionym Jezusem.
  5. Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli obchodzimy w piątek. Msze św.
    jak w każdą niedzielę. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu Laudate Dominum ze Smolca.
  6. Orszak Trzech Króli wyruszy w tym roku z Ostrowa Tumskiego 6 stycznia o godzinie 12.30. przejdzie przez ulicę Piaskową, Oławską do rynku, który tego dnia zmienia się w symboliczne Betlejem. Będą korony, śpiewniki, aktorzy, kolędy, wiele radości i nawiązania do najpiękniejszych polskich tradycji. Będzie rodzinnie, ciepło i życzliwie. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci.
  7. W pierwszy piątek miesiąca, który przypada w Uroczystość Objawienia Pańskiego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą św.
  8. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.00 rozważanie fatimskie, o 8.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem zakończony błogosławieństwem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  9. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się 9 stycznia 2023 roku. Kolęda będzie rozpoczynała się każdego wyznaczonego dnia od godziny 17.00, a w soboty od godziny 15.00. PLAN KOLĘDY
  10. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną dlatego po każdej Eucharystii będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. O godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo.
  11. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę 8 stycznia na Mszę św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie formacyjne w kościele.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, dzięki którym możemy pogłębić naszą wiarę i religijną wiedzę.