1. Przeżywamy 4 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU LITURGICZNEGO.
  2. Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) obchodzimy w czwartek 2 lutego. W tym dniu przynosimy do kościoła świece, których płomień symbolizuję Jezusa Chrystusa – Światłość Świata. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 8.00, 18.00 i dodatkową o godz. 19.30. Szczególnie w tym dniu zapraszamy dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. W Polsce kończy się 2 lutego tradycyjny okres śpiewania kolęd.
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    – we wtorek św. Jana Bosko, prezbitera,
    – w piątek św. Błażeja. Po Mszach św. błogosławimy zwłaszcza osoby chore na gardło.
  4. Parafian chętnych do rozbierania szopki i dekoracji świątecznych zapraszamy w najbliższą środę do kościoła o godz. 19.15.
  5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w środę 1 lutego o godz. 17.00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. o 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, która od godziny 21.00 do 22.00 będzie miała charakter Godziny Świętej, naszego comiesięcznego czuwania z uwięzionym Jezusem.
  7. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po wieczornej Eucharystii do godziny 21.00. Ks. Jan w tym dniu uda się do domów chorych i starszych, a ks. Maciej w sobotę.
  8. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.00 rozważanie fatimskie, o 8.15 Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  9. Przyszła niedziela jako I miesiąca będzie niedzielą adoracyjną dlatego po każdej Mszy św. będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Również Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Zakończy się o godzinie 17.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem.
  10. Na Modlitwę Uwielbienia pod hasłem Pan moim światłem i zbawieniem moim z modlitwą wstawienniczą zapraszamy w przyszłą niedzielę (5 lutego) po Mszy św. wieczornej do naszego kościoła.
  11. Ewangelizacyjny Kurs Alpha rozpocznie się w naszej parafii 6 lutego o godz. 18.30. Są to cotygodniowe spotkania, w czasie których mamy możliwość odkryć na nowo piękno wiary chrześcijańskiej. Szczegóły na ulotkach.
  12. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w najbliższym tygodniu ze względu na obchodzoną uroczystość.  W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 515 332 325.
  13. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę 5 lutego na Mszę św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie formacyjne w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  14. Na ostatni w tym roku Koncert Kolęd, zaprasza Dyrekcja i Młodzież Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV do auli szkolnej 31 stycznia (następny wtorek) o godz. 17.00. Szczegóły na plakatach.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA pomogą nam w pogłębieniu naszej wiary. Dostępny jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY oraz L’OSSERVATORE ROMANO.
  16. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień. Niech święto Matki Bożej Gromnicznej przypomina nam, że Jezus Chrystus jest naszym Światłem i Zbawieniem, a Matka Miłosierdzia naszą Opiekunką.