1. Przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej czyli Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Na każdej Mszy św. święcimy Palmy Wielkanocne.
  2. Święty Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 roku. W dniu dzisiejszym pamiętajmy o tym największym Polaku w historii Kościoła i naszej ukochanej Ojczyzny. W ramach wydarzenia Dolny Śląsk z Janem Pawłem II poświęconych Papieżowi Polakowi w 18. rocznicę śmierci zapraszamy m.in do udziału w panelu dyskusyjnym Pokolenie JPII – jacy jesteśmy? Co przekazaliśmy pokoleniu po JPII? o godzinie 19.30 w Katedrze Wrocławskiej, a następnie koncert pasyjny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Na placu przy Bazylice Garnizonowej od strony Rynku o godzinie 21.00 modlitwa różańcowa ze św. Janem Pawłem II pod witrażem papieskim zakończone odśpiewaniem Barki o symbolicznej godzinie 21.37. Ten najbliższy czas przeżywajmy razem ze św. Janem Pawłem II w rocznicę Jego odejścia do Domu Ojca.
  3. Na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.00.
  4. Spowiedź Święta w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy 15 minut przed poranną Mszą św. oraz 30 minut przed wieczorną Eucharystią. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty również w Wielki Piątek po Jutrzni do wieczornej Liturgii oraz po niej do godziny 24.00
  5. W Wielki Czwartek w Archikatedrze Wrocławskiej uroczysta Msza św. z poświęceniem krzyżma oraz błogosławieństwem oleju chorych i katechumenów o godzinie 10.00 pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego.
  6. Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy w Wielki Czwartek 6 kwietnia Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 19.00, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godzinie 19.00. O godzinie 9.30 Jutrznia, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 24.00. Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Noc o godzinie 21.00. Po Liturgii Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła. O godzinie 9.30 Jutrznia, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 15.00. Pierwsze święcenie pokarmów w Wielką Sobotę po Jutrzni około godziny 10.00 do 14.30 co pół godziny na placu przed kościołem. Ostatnie poświęcenie po nowennie po godzinie 15.00. Następnie przerwa na posprzątanie kościoła. Zachęcamy Parafian do włączenia się w przygotowanie naszej świątyni do Świąt Wielkiej Nocy. W tym czasie kościół będzie zamknięty. Wznowienie Adoracji o godzinie 20.00 do 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego przeżywania tych szczególnych dni.
  7. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek o godzinie 15.00, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Wielką Sobotę Nowenna o godzinie 15.00. W Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny nowenna przed każdą
    Mszą św. W czasie Oktawy Wielkanocnej nowenna będzie odmawiana
    15 minut przed wieczorną Eucharystią.
  8. W Wielki Piątek wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia, aż do śmierci obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych w wieku od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje dodatkowo post, polegający na powstrzymywaniu się od spożywania mięsa oraz ograniczeniu się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych.
  9. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary zebrane w Wielki Piątek zostaną przekazane na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie, a w Poniedziałek Wielkanocny taca przeznaczona jest na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  10. Pierwsza Komunia Święta w roku 2023 w naszej parafii odbędzie się 13 i 14 maja (sobota i niedziela) o godzinie 11.00, a Rocznica Pierwszej Komunii Świętej jest zaplanowana na 21 maja o godzinie 11.00.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego przeżycia Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia, a szczególnie Triduum Sacrum.