1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wsparcie Zespołu Pomoc Kościołowi na Wschodzie, który zajmuje się świadczeniem duchowej i materialnej pomocy Kościołowi Katolickiemu w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
  2. Poświęcone opłatki wigilijne będzie można wziąć ze stolika przy ołtarzu. Tradycyjnie przy tej okazji do wystawionej skarbony będzie można wrzucić ofiarę na trwające prace związane z zakupem agregatu i innego sprzętu potrzebnego do wentylacji w naszym kościele.
  3. Rekolekcje Adwentowe zaplanowane są od najbliższego czwartku do niedzieli 17 grudnia. W tym roku poprowadzi je Biskup Maciej Małyga PLAN REKOLEKCJI
  4. Wizyta Duszpasterska w roku 2024 w naszej parafii jest zaplanowana od 8 stycznia do początku lutego z przerwą na ferie zimowe. Przy wejściach do kościoła znajdują się zaproszenia, które prosimy zabrać ze sobą (również dla sąsiadów czy znajomych). Prosimy o ich zwrot do skarbony ustawionej przy ołtarzu, podpisanej skrzynki przy wjeździe na teren parafii czy przez formularz na stronie parafii. W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia przedstawimy dokładny plan wizyty Duszpasterskiej czyli kolędy w ogłoszeniach i na stronie internetowej.
  5. Pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii organizuje Parafialny Zespół Caritas przed Świętami Bożego Narodzenia. Parafianie dzisiaj przynoszą paczki, które prosimy pozostawić w koszu przed ołtarzem. Już w najbliższym tygodniu paczki zostaną przekazane osobom potrzebującym z naszej parafii.
  6. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 20 zł (większe) i 10 zł (mniejsze)
    są rozprowadzane w naszej parafii po każdej Mszy św. przez Parafialny Zespół Caritas. Świece te zapalimy na naszych wigilijnych stołach. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.
  7. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    – w środę św. Łucji, dziewicy i męczennicy
    – w czwartek św. Jana od Krzyża, prezbitera i diakona
  8. Msze św. Roratnie przygotowujące na Święta Bożego Narodzenia w naszej parafii są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. Roratnia w środy o godz. 6.15.
  9. Spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego poprowadzonego tym razem przez Biskupa Macieja Małygę odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.15 w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
  10. Skautki Europy zapraszają na kiermasz z ciastami, własnoręcznie robionymi różańcami i kartkami świątecznymi dzisiaj po Mszach św. (bez wieczornej). Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakupy sprzętu na obóz wakacyjny. W przyszłym tygodniu podobny kiermasz na Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 przygotują Wilczki czyli najmłodsze dziewczynki z rodziny skautowej.
  11. W ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym dla Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zebraliśmy i przekazaliśmy 1 928,32 zł. Bóg zapłać!
  12. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNYM
    niech będą dla nas ważną lekturą formacyjną.