1. Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkanocną.
  2. Parafialny Zespół Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje dzisiaj Dzień Charytatywny w naszej parafii. Gościmy Księdza Dyrektora Dariusza Amrogowicza oraz rzecznika prasowego Pana Pawła Trawkę. Po Mszach św. możemy postawić pytania dotyczące działalności tej największej organizacji charytatywnej w Polsce. W dniu jutrzejszym od godziny 16.00 do 20.00 będziemy mogli przynieść na plac przy garażach czyste i niezniszczone ubrania męskie, płyny kosmetyczne (mydło, żel pod prysznic, szampon) i termosy, które zostaną przekazane do Caritasu Archidiecezji Wrocławskiej jako pomoc dla bezdomnych korzystających z łaźni znajdującej się na Ostrowie Tumskim.
  3. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będziemy przeżywać w piątek 3 maja. Msze święte sprawowane będą według porządku niedzielnego. W tym dniu obchodzimy również 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Po każdej Eucharystii będziemy przed Najświętszym Sakramentem odprawiali nabożeństwo majowe i modlili się za naszą ukochaną Ojczyznę. W tym dniu pamiętajmy również w naszych osobistych modlitwach o Polsce i o wszystkich rodakach, prosząc o zgodę, pomyślność i wierność wartościom wyznawanym przez naszych przodków. Ze względu na pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godziny 17.30.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    w poniedziałek św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
    w czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
    w sobotę św. Floriana, męczennika, patrona strażaków
  5. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau przypada w tym roku w najbliższy poniedziałek. Z wdzięcznością pamiętajmy o kapłanach, którzy poświęcili swoje życie prześladowani czy zamordowani przez niemieckich hitlerowców albo sowieckich oprawców.
  6. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony w naszej Ojczyźnie Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które odbywać się będą w naszej parafii w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o 17.30. W piątek 3 maja będziemy modlić się Litanią Loretańską po każdej Eucharystii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, dlatego w tym dniu nie będzie majówki o godzinie 17.30.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu zapraszamy również na Godzinę Świętą czyli czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu od godz. 21.00 do godz. 22.00.
  8. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30. Ze względu na przypadającą uroczystość i wyjazd na Harce Majowe Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza ksiądz Jan uda się do chorych w przyszły piątek 10 maja.
  9. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.00 rozważanie fatimskie, o 8.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem zakończony błogosławieństwem i Eucharystia. Po niej zmiana tajemnic wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu ks. Maciej odwiedzi chorych w domach.
  10. Pielgrzymka mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa odbędzie się 11 maja pod patronatem Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Zachęcamy mężczyzna do skorzystania z tego wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez mężczyzn dla mężczyzn. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej: pielgrzymkakrzeszow.pl
  11. W Łebie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje Międzypokoleniowe Wczasy w ośrodku bardzo blisko morza. W ramach 7-dniowego pobytu zapewniony jest przejazd, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie), ubezpieczenie. Koszt 1 500 zł od osoby. Przewidziane są zniżki dla dzieci. Szczegółowe informacje na plakatach i przy głównym wyjściu z kościoła.
  12. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 19 maja na Mszy św. o godz. 11.00. We wtorek 7 maja na godzinę 19.00 do naszej świątyni zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzieci rocznicowe wraz z Rodzicami.
  13. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY wprowadzą nas w pełniejsze przeżycie Uroczystości NMP Królowej Polski oraz zgodne z odwieczną Polską tradycją Nabożeństwa Majowe.
  14. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy pięknego przeżycia Dnia Pańskiego i wypoczynku w czasie majówki.