1. Przeżywamy 6. Niedzielę Wielkanocną.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    w poniedziałek św. apostołów Filipa i Jakuba
    w środę św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które odbywać się będą w naszej parafii w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o 17.30.
  4. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 19 maja na Mszy św. o godz. 11.00. We wtorek 7 maja na godzinę 19.00 do naszej świątyni zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzieci rocznicowe wraz z Rodzicami.
  5. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy w najbliższy piątek w czasie Nabożeństwa Majowego.
  6. Do starszych i chorych Parafian ksiądz Jan uda się z posługą sakramentalną w najbliższy piątek od godziny 9.00.
  7. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii w tym roku odbywać się będzie w dwóch grupach. W najbliższą sobotę oraz niedzielę do tego sakramentu przystąpią dzieci w czasie Mszach św. o godzinie 11.00. Parafian prosimy w miarę możliwości o przyjście w niedziele 12 maja (I Komunia) i 19 maja (Rocznica Pierwszej Komunii) na Eucharystię o innej godzinie. W przyszłą niedzielę w związku z Pierwszą Komunią Świętą będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 16.30.
  8. W związku z porządkami w świątyni w piątek przed I Komunią Świętą i w następnym tygodniu przed rocznicą nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  9. Pielgrzymka mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa odbędzie się 11 maja w godzinach od 8.00 do 17.00 pod patronatem Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Dojazd do Krzeszowa we własnym zakresie. Na miejscu przewidziana jest Adoracja Najświętszego Sakramentu, Spowiedź św., Eucharystia, konferencje, koronka do św. Józefa i spotkania w małych grupach. Zachęcamy mężczyzna do skorzystania z tego wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez mężczyzn dla mężczyzn. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej: pielgrzymkakrzeszow.pl
  10. Koperty na dalsze prace w naszej świątyni będzie można odebrać w przyszłą niedzielę od przedstawicieli Rady Parafialnej. W ostatnim czasie udało się pokryć koszty zakupu agregatu i urządzeń oraz założenia wentylacji w kwocie 124 999,98 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary! W miarę możliwości i środków chcemy w najbliższym czasie uporządkować prezbiterium i ołtarz.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. W NIEDZIELI i GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy ciekawe artykuły, które pomogą nam lepiej zrozumieć Kościół i współczesny świat. Dzieci i nastolatków zachęcamy do czytania MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  12. W pięknym miesiącu maju Parafianom i Gościom życzymy odkrywania na nowo Nabożeństw Majowych i obecności Maryi w tym czasie Jej poświęconym.