1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu. Kościół w Liturgii nazywa ją Niedzielą Radości – Gaudete. Używamy dzisiaj różowego koloru szat liturgicznych. Dziękujemy Biskupowi Maciejowi za poprowadzenie Rekolekcji Adwentowych i pomoc duszpasterską w czasie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Za pomoc i świadectwo powołania kapłańskiego dziękujemy alumnom Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
  2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia Oto Pan przyjdzie, aby lud swój zbawić… podczas której nauczanie poprowadzi Biskup Maciej. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem będzie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej.
  3. Spowiedź św. w najbliższym tygodniu rano 15 minut przed Mszą św. i wieczorem pół godziny przed Eucharystią. W piątek również Sakrament Pokuty po Mszy św. wieczornej podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Serdecznie zapraszamy do pełnego przeżycia Świąt.
  4. Poświęcone opłatki wigilijne można wziąć ze stolika przy ołtarzu. Tradycyjnie przy tej okazji do wystawionej skarbony można wrzucić ofiarę na trwające prace związane z wentylacją świątyni.
  5. Wizyta Duszpasterska w roku 2024 w naszej parafii jest zaplanowana od 8 stycznia do początku lutego z przerwą na ferie zimowe. Przy wejściach do kościoła znajdują się zaproszenia, które prosimy zabrać ze sobą (również dla sąsiadów czy znajomych). Prosimy o ich zwrot do skarbony ustawionej przy ołtarzu, podpisanej skrzynki przy wjeździe na teren parafii czy przez formularz na stronie internetowej do 24 grudnia. Można również wziąć kopertę na ofiarę na dalsze prace w naszym kościele. W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia przedstawimy dokładny plan wizyty Duszpasterskiej czyli kolędy w ogłoszeniach i na stronie internetowej.
  6. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 zł są rozprowadzane w naszej parafii po każdej Mszy św. przez Parafialny Zespół Caritas. Świece te zapalimy na naszych wigilijnych stołach. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i w naszej parafii.
  7. Sianko na stół wigilijny ministranci rozprowadzają po każdej Mszy św. przed kościołem. Dochód jest przeznaczony na fundusz ministrancki.
  8. Wilczki czyli najmłodsze dziewczynki z rodziny skautowej działające przy naszej parafii zapraszają na kiermasz Świąteczny dzisiaj po Mszach św. o godzinie 11.00 i 12.30. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na obóz wakacyjny.
  9. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w sobotę ostatnie Roraty o godzinie 9.00. Dodatkowa Msza św. Roratnia w środy o godzinie 6.15. Prosimy dzieci o przyniesienie kart z naklejkami potwierdzającymi obecność na Roratach w piątek na wieczorną Mszę św. Roratnią.
  10. Choinki i kościół będziemy ubierać i przygotowywać na Święta w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych Parafian do pomocy w tych pracach.
  11. W najbliższy piątek ks. Jan uda się ze świąteczną posługą sakramentalną do chorych, a ks. Maciej w sobotę. Można zgłaszać osoby z rodziny czy sąsiadów, które chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej kapłana.
  12. W IV Niedzielę Adwentu 24 grudnia do południa uczestniczymy w obowiązku udziału we Mszy św. niedzielnej. Obowiązek ten możemy również wypełnić w sobotę o godzinie 18.00. Ponieważ przypada w tym dniu Wigilia Narodzenia Pańskiego nie będzie w niedzielę Mszy św. o godzinie 18.00. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na Msze św. Pasterskie o godzinie 21.00 i 24.00. Zgodnie z polską tradycją jesteśmy zachęceni do zachowania w Wigilię wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia.
  13. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. W NIEDZIELI m.in. tekst jasełek, które można odegrać w domu. W GOŚCIU NIEDZIELNYM teksty na koniec Adwentu i Wigilię w rodzinie katolickiej pod tytułem: Jezus mówi: przyjdę jutro. W MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM o pierwszej stajence św. Franciszka oraz stajenka do złożenia przez dzieci.
  14. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy owoców Rekolekcji Adwentowych i pięknego przeżycia ostatniego tygodnia radosnego czasu oczekiwania na przyjście Pana.