1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Za głoszenie Słowa Bożego i posługę duszpasterską dziękujemy misjonarzowi – klaretynowi Ojcu Piotrowi Boroniowi oraz alumnom naszego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
  2. Śp. Arcybiskup Marian Gołębiewski, emerytowany Metropolita Wrocławski odszedł do Pana 11 marca. Dzisiaj o godzinie 18.30 będzie w Archikatedrze Wrocławskiej sprawowana Msza św. w Jego intencji a jutro o godzinie 11.00 rozpoczną się również
    w Archikatedrze uroczystości pogrzebowe. Polecamy zmarłego Arcybiskupa modlitwom i na miarę możliwości zachęcamy do udziału w pogrzebie.
  3. Nabożeństwa Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym prowadzonym przez alumnów naszego seminarium są odprawiane w każdą niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Torby Miłosierdzia wypełnione produktami spożywczymi można dzisiaj składać do kosza ustawionego przed ołtarzem.
    W przyszłym tygodniu przekażemy je do najbardziej potrzebujących Parafian.
  5. Uroczystość św. Józefa obchodzimy w najbliższy wtorek. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00. W tym też dniu obchodzimy 11. rocznicę inauguracji pontyfikatu Papieża Franciszka, imieniny Arcybiskupa Józefa Kupnego i 8. rocznicę konsekracji Biskupa Jacka Kicińskiego. Polecamy Pasterzy Kościoła modlitwom wiernych.
  6. W przyszłą niedzielę składane ofiary na tacę będą przeznaczone na zapłacenie zakończonych prac przy wentylacji naszej świątyni. Dzisiaj od przedstawicieli Rady Parafialnej można odebrać koperty na ten cel. Msza św. w intencji ofiarodawców naszej świątyni zostanie odprawiona 31 marca o godzinie 18.00.
  7. Są jeszcze paschaliki wielkanocne do nabycia przy głównym wejściu do kościoła.
  8. Zapraszamy na spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego, które odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej w salce ks. Zygmunta Jaroszka. Udział mogą wziąć osoby już uczestniczące w tym wydarzeniu, ale też chętne do podejmowania tematów biblijnych dotyczących Kościoła Katolickiego.
  9. Na Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątki: dzieci o godzinie 17.00 a młodzież i dorosłych po Mszy św.
    o godzinie 8.00 i 18.00. Po wieczornej Drodze Krzyżowej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
  10. Chętnych do czytania Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i do zaangażowania w Liturgię Słowa Bożego w czasie Triduum Sacrum zapraszamy do naszej świątyni w najbliższą sobotę 23 marca o godzinie 17.00.
  11. Na całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w ramach inicjatywy Ogień Dwóch Serc zapraszamy do naszego kościoła po Świętach w nocy z 5 na 6 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18.00 i modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi o. Krzysztof Piskorz OCD ze wspólnotą.
  12. Parafialna pielgrzymka samolotem do Hiszpanii odbędzie się w dniach od 9 do 16 września br. Zapisy w zakrystii, telefonicznie lub mailowo do 31 marca. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablotach przed kościołem, na stronie internetowej oraz na Facebooku.
  13. W Niedzielę Palmową w przedsionku głównego wejścia do kościoła będzie można nabyć palmy wielkanocne. Dochód
    z dobrowolnej ofiary będzie przeznaczony na wentylację.
  14. Zapraszamy w okresie Wielkiego Postu do czytania tygodników katolickich. Niech NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY przygotują nas dobrze na Święta Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego. Obchodzących jubileusze, imieniny czy urodziny niech ma w swojej opiece Matka Boża Miłosierdzia.