1. Przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej czyli Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Na każdej Mszy św. święcimy Palmy. Dochód z rozprowadzanych w kościele Palm będzie przeznaczony na pokrycie kosztów wentylacji.
  2. Na Misterium Paschalne połączone ze śpiewem Gorzkich Żali pt. W Jego ranach jest nasze zdrowie zapraszamy wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Scholą Mater de Misericordiae dzisiaj o godzinie 17.00 do naszej świątyni.
  3. Taca w Niedzielę Palmową jest przeznaczona na zapłacenie zakończonych prac przy wentylacji naszej świątyni. Msza św. w intencji ofiarodawców zostanie odprawiona w Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych o godzinie 18.00.
  4. Są jeszcze ostatnie paschaliki wielkanocne w cenie 20 zł, które możemy postawić na stole wielkanocnym. Dochód ze sprzedaży paschalików będzie przeznaczony na cele charytatywne parafialnego i archidiecezjalnego Caritas.
  5. W poniedziałek w Ogólnopolskim Dniu Trzeźwości pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zmagają się z chorobą alkoholową.
  6. Ze spowiedzi przed Świętami Wielkiej Nocy możemy skorzystać w poniedziałek, wtorek i środę 15 minut przed poranną Mszą św. oraz pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W Wielki Piątek sakrament pokuty i pojednania od godziny 10.00 do 24.00 z przerwą
    na Liturgię Męki Pańskiej.
  7. Do starszych i chorych Parafian ks. Jan uda się z posługą sakramentalną w najbliższą środę od godziny 9.00.
  8. W Wielki Czwartek w Archikatedrze uroczysta Msza św. z poświęceniem krzyżma oraz błogosławieństwem oleju chorych i katechumenów o godzinie 10.00 pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego. W tym dniu w parafii nie ma porannej liturgii.
  9. Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy w Wielki Czwartek 28 marca Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 19.00, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godzinie 19.00. O godzinie 9.30 Jutrznia, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 24.00. Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Noc o godzinie 21.00. Po Liturgii Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła. O godzinie 9.30 Jutrznia, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 15.00. Pierwsze święcenie pokarmów w Wielką Sobotę po Jutrzni około godziny 10.00 do 14.30 co pół godziny na placu przed kościołem. Ostatnie poświęcenie po nowennie po godzinie 15.00. Ofiary zbierane będą na prace przy naszej świątyni. Następnie przerwa na posprzątanie kościoła. Zachęcamy Parafian do włączenia się w przygotowanie naszej świątyni do Świąt Wielkiej Nocy. W tym czasie kościół będzie zamknięty. Wznowienie Adoracji o godzinie 20.00 do 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego przeżywania tych szczególnych dni.
  10. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek o godzinie 15.00, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Wielką Sobotę Nowenna o godzinie 15.00. W Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny Nowenna przed każdą Mszą św. W czasie Oktawy Wielkanocnej Nowenna będzie odmawiana 15 minut przed wieczorną Eucharystią.
  11. W Wielki Piątek wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych w wieku od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje dodatkowo post, polegający
    na powstrzymywaniu się od spożywania mięsa oraz ograniczeniu się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych.
  12. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary zebrane w Wielki Piątek zostaną przekazane na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie, a w Poniedziałek Wielkanocny taca przeznaczona jest na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  13. Na całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w ramach inicjatywy Ogień dwóch serc zapraszamy do naszego kościoła po Świętach w nocy z 5 na 6 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18.00. O godzinie 19.00 rozpocznie się Nabożeństwo Ewangelizacyjne z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, które poprowadzi o. Krzysztof Piskorz OCD ze wspólnotą. Następnie będziemy czuwać przed Najświętszym Sakramentem, a modlitwę uwielbienia poprowadzą różne grupy: od godziny 21.00 nasza parafialna grupa uwielbieniowa, a następnie m.in. Noe; Mężczyźni Świętego Józefa; Grupa Ojca Pio; Wspólnota Jeruzalem; Wspólnota Biedak Zawołał. W sobotę o godzinie 8.00 pierwszosobotnia modlitwa różańcowa, a o godzinie 9.00 Eucharystia kończąca czuwanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do włączenia się w modlitwę. Zachęcamy również Parafian do wpisywania się na listę dyżurów w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza, w której będzie poczęstunek dla posługujących wspólnot. Jest to dobra okazja, aby poznać inne wspólnoty, nawiązać kontakt. Prosimy również o wsparcie nas w przygotowaniu poczęstunku. Listy do zapisów dostępne na stronie parafialnej oraz w zakrystii. Plan na plakatach i na stronie internetowej.
  14. Parafialna pielgrzymka samolotem do Hiszpanii odbędzie się w dniach od 9 do 16 września br. Zapisy w zakrystii, telefonicznie lub mailowo do 31 marca. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablotach przed kościołem i na stronach internetowych.
  15. Zapraszamy w okresie Wielkiego Postu do czytania tygodników katolickich. Niech NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY przygotują nas dobrze na Święta Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego przeżycia Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia, a szczególnie Triduum Sacrum.