Tegoroczny odpust parafialny był połączony z wizytacją kanoniczną naszej parafii przeprowadzoną przez ks. biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. W tym celu o godz. 17-ej w salce im. ks. Zygmunta Jaroszka odbyło się spotkanie ks. biskupa z naszymi kapłanami i przedstawicielami poszczególnych grup formacyjnych działających na terenie naszej parafii. Wszyscy oni dzielili się osiągnięciami, trudnościami i planami na przyszłość. Na zakończenie spotkania ks. biskup wpisał się do kroniki parafialnej.
Przed Eucharystią ks. Jan przedstawił obszerne sprawozdanie wizytacyjne obejmujące okres od 30 czerwca 2015r. do 16 listopada 2017r.
Dostojnego Gościa powitały kwiatami dzieci – nasi najmłodsi parafianie. Ks. Jan powitał wszystkich zaproszonych księży m.in. ks. prałata Wojciecha Tokarza, o. Wawrzyńca Wojtyrę, ks. Adama Lota i pozostałych księży dekanatu. Byli również katecheci: ks. Wojciech Zięba, ks. Jacek Tomaszewski oraz diakon Sebastian i klerycy Krzysztof Kula i Jakub Sadzyński (nasz parafianin). Uroczystą Eucharystię poprowadził ks. biskup Andrzej Siemieniewski. W homilii stwierdził, że miłosierdzie Boże nie jest bezradnością wobec człowieka, lecz mocą zmieniającą Jego życie, zaś Eucharystia odpustowa jest dziękczynieniem za to wszystko co udało się z Bożą pomocą wykonać. Po Mszy św. odmówiono litanię do Matki Bożej Miłosierdzia i modlitwę prosząc o pomyślne rozpoczęcie i zakończenie rozbudowy naszego kościoła.Następnie wyruszyła procesja wokół kościoła. niesiono obraz naszej patronki Matki Miłosierdzia. Na koniec odśpiewano „Te Deum” i hymn „Boże coś Polskę”. podczas Eucharystii i procesji towarzyszyła nam orkiestra dęta pod dyrekcją mjra Edwarda Tomków.

Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazek.