1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ ADWENTU. W dniu dzisiejszym kończymy Rekolekcje Adwentowe prowadzone przez ks. prof. dr. hab. Piotra Mrzygłoda, któremu serdecznie dziękujemy za wygłoszone nauki. Niech dzisiejsza ofiara będzie wyrazem podziękowania Księdzu Profesorowi. Zapraszamy do uczestnictwa w ostatnim dniu rekolekcji.
  2. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane po każdej Mszy św. przed kościołem. Świece te zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne dla dzieci, które otrzymają pomoc w wyżywieniu, edukacji i wypoczynku.
  3. Ministranci po każdej Mszy św. przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.
  4. Parafialnemu Zespołowi Caritas, Radzie Osiedla Karłowice-Różanka oraz wszystkim osobom zaangażowanym w świąteczną akcję charytatywną serdecznie dziękujemy. Z zebranych artykułów przygotowano i przekazano w ostatnim tygodniu 50 paczek osobom potrzebującym z naszej parafii.
  5. Parafialne czasopismo U Pani Ostrobramskiej z planem kolędy i kalendarium na pierwsze półrocze 2019 roku zostało w ostatnim czasie rozprowadzone w naszej parafii. Panu Bogusiowi i osobom zaangażowanym serdecznie za to dziękujemy.
  6. Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, dodatkowo w środę Msza św. roratnia będzie o godzinie 6.15, po której zapraszamy na śniadanie do salki ks. Zygmunta Jaroszka. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 8.00. Ostatnie Roraty z wręczeniem nagród dla najsolidniejszych dzieci odbędą się w piątek. Dlatego prosimy, aby dzieci przyniosły w czwartek karty z wklejonymi obrazkami.
  7. Chore i starsze osoby, które kapłani odwiedzają w domach będą mogły w najbliższym tygodniu skorzystać z sakramentów. W piątek 21 grudnia ks. Jan odwiedzi chorych a w sobotę 22 grudnia Maciej. Jeżeli w rodzinie lub wśród znajomych są takie osoby, które chciałyby przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia i skorzystać z sakramentów to prosimy o pozostawienie dzisiaj adresu
    w zakrystii.
  8. Ubieranie choinek w naszym kościele odbędzie się w piątek 21 grudnia o godzinie 19.00. Zapraszamy Parafian do wspólnego przygotowania naszej świątyni przed świętami Narodzenia Pańskiego.
  9. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA od poniedziałku do piątku będzie 15 minut przed poranną Mszą św. i pół godziny przed wieczorną Eucharystią. W przyszłą niedzielę spowiedź podczas Mszy św. wg grafiku zamieszczonego na konfesjonale i w gablocie.
  10. W poniedziałek 24 grudnia w Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego Msze św. Pasterskie o godzinie 21.00 i 24.00 z udziałem chóru parafialnego.
  11. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się w środę 2 stycznia i potrwa do niedzieli 20 stycznia. Plan kolędy zamieszczony jest w gablocie przed kościołem, na STRONIE INTERNETOWEJ i na facebook’u.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w NIEDZIELI przeczytamy o tym kim jest i po co światu mnich. Jest także nowy numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO oraz czasopisma dla młodzieży MIŁUJCIE SIĘ, w którym przeczytamy o Bożym Narodzeniu – historycznym fakcie wcielenia Chrystusa, które ma zasadniczy wpływ na życie każdego z nas.
  13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i ostatni tydzień Adwentu przygotowujący nas do świąt Bożego Narodzenia.