1. Przeżywamy 8 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godzinie 17.00 modlitwą w ciszy, następnie o godzinie 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo.
 2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne. Grupa I w poniedziałek o godzinie 19.15 a grupa II w czwartek o godzinie 19.00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
 3. Lektorów, ministrantów oraz kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek 5 marca na Mszę św. o godzinie 18.00 a następnie na spotkanie w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
 4. Na Modlitwę Uwielbiania z modlitwą o uzdrowienie w tym miesiącu zapraszamy w czasie Misji Świętych na Mszy św. wieczornej w czwartek 21 marca. W najbliższy wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewnej grupy charyzmatycznej do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza po wieczornej Eucharystii.
 5. Środę Popielcową przeżywamy w najbliższym tygodniu. Rozpoczyna ona Wielki Post czyli okres Czterdziestodniowego Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania mięsa i ograniczenie się do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godzinie 8.00, 16.30, 18.00, 19.30
 6. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w okresie Wielkiego Postu w piątki: dzieci o godzinie 17.00, a młodzież i dorosłych po Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00.
 7. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym podczas Wielkiego Postu będą odprawiane w niedzielę o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. W ramach ogólnopolskiej akcji Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego w przyszłą niedzielę 15 minut przed każdą Mszą św. będziemy modlić się w intencji Papieża Franciszka Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 9. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć w przyszłą niedzielę 10 marca przed kościołem od przedstawicieli Rady Parafialnej po każdej Eucharystii. W niedzielę 17 marca ofiary składane na tacę w całości będą przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni. W bieżącym roku planujemy zakończyć stan surowy zamknięty. Bóg zapłać wszystkim wspierającym to dzieło.
 10. Parafialna pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Dębna, Zakopanego, Ludźmierza, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic planowana jest w dniach 1-4 maja 2019r. Zapisy i szczegółowe informacje u Pana Bogusia w zakrystii. Ostateczny termin zapisów mija 10 marca.
 11. Przymiarka strojów komunijnych odbędzie się w sobotę 16 marca. Dziewczynki zapraszamy o godzinie 12.45 a chłopców o 13.00.
 12. Czasopismo parafialne U Pani Ostrobramskiej z planem Misji Świętych oraz kalendarium na 30-lecie naszej wspólnoty parafialnej jest rozprowadzane przez przedstawicieli parafii do naszych domów. Zaproszenia na rozpoczynające się 17 marca Misje Święte dla naszych bliskich czy znajomych możemy zabrać przy wejściu do kościoła. Zaplanujmy sobie ten szczególny czas Misji Świętych, zaprośmy innych.
 13. Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 8 zaprasza rodziców oraz dzieci na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 9 marca 2019r. w godzinach od 10.00 do 12.00 przy ul. Kowalskiej 105.
 14. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: NIEDZIELA przygotowuje nas do przeżywania Wielkiego Postu, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy odpowiedź na pytanie Kto kocha Kościół?
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przygotowania w czasie Wielkiego Postu na przyjście Zmartwychwstałego Chrystusa oraz błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.
 16. Z naszej Parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: † Henryk Władysław Śnieguła (69 lat), Halina Machoń (86 lat), Wanda Kucharczyk (62 lata), Marianna Wróblewska (92 lata), Franciszek Maleszka (79 lat) Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…