1. Przeżywamy I NIEDZIELĘ Wielkiego Postu. 15 minut przed każdą Mszą św. modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji Papieża Franciszka w ramach ogólnopolskiej akcji Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.
  2. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć dzisiaj przed kościołem od przedstawicieli Rady Parafialnej po każdej Eucharystii. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę w całości będą przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni. W bieżącym roku planujemy zakończyć stan surowy zamknięty. Bóg zapłać wszystkim wspierającym to dzieło
  3. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki Wielkiego Postu: dzieci o godzinie 17.00, a młodzież i dorosłych po Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00.
  4. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym podczas Wielkiego Postu będą odprawiane w niedzielę o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  5. Parafialna pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Dębna, Zakopanego, Ludźmierza, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic planowana jest w dniach 1-4 maja 2019r. Dziś mija ostateczny termin zapisów. Szczegółowe informacje u Pana Bogusia w zakrystii.
  6. Misje Święte w naszej parafii rozpoczną się już w przyszłą niedzielę 17 marca i potrwają do niedzieli 24 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Herbut. Za tydzień na rozpoczęcie Misji będziemy odnawiali przyrzeczenia chrzcielne dlatego przynosimy ze sobą świece. W tygodniu Msze św. z naukami misyjnymi od poniedziałku do soboty będą odprawianie o godzinie 9.00 i 18.00. W piątek Msza św. również o godzinie 15.00 a w sobotę o godzinie 16.00 dla dzieci. Nauka misyjna dla młodzieży w sobotę o godzinie 19.30. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie sprawowana przez ks. Krzysztofa Herbuta w czwartek o godzinie 18.00 a Droga Krzyżowa ulicami parafii w piątek o godzinie 20.00. Szczegółowy plan na cały tydzień znajduje się w gablocie przed kościołem, w najnowszym numerze czasopisma parafialnego U Pani Ostrobramskiej, na stronie internetowej i na facebook’u. Przy wejściu do kościoła znajdują się zaproszenia na Misje Święte, które możemy wziąć ze sobą i przekazać naszym bliskim czy znajomym. Zaplanujmy sobie ten czas tak, aby w pełni uczestniczyć w tym szczególnym czasie łaski i odpowiednio przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  7. W czasie trwania Misji Świętych przed świątynią będzie można nabyć pamiątkę z wizerunkiem obrazu Jezusa Miłosiernego z naszego kościoła parafialnego oraz logo jubileuszu parafii. Równocześnie będzie to cegiełka na rozbudowę świątyni. Koszt obrazka 20zł. Niech ta pamiątka będzie w każdym domu i przypomina nam o przeżyciach jakich doznaliśmy podczas Misji Świętych.
  8. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej rozpoczął zapisy na nowy rok szkolny i zaprasza na Dni Otwarte. Bliższe informacje na stronie internetowej szkoły i na plakatach przed kościołem.
  9. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY pomogą nam lepiej przeżyć rozpoczęty Wielki Post.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Miłosierdzia na niedzielę oraz I tydzień Wielkiego Postu. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia.