1. Przeżywamy II NIEDZIELĘ Wielkiego Postu, która rozpoczyna nasze Misje Parafialne – czas szczególnej łaski. Zapraszamy Parafian i Gości do udziału w tygodniowych Misjach.
 2. Serdecznie witamy ks. Krzysztofa Herbuta, proboszcza parafii św. Anny w Ząbkowicach Śląskich, który prowadzi Misje Święte w naszej parafii pod hasłem Oblubieńcza miłość Boga Ojca. W tygodniu Msze św. z naukami misyjnymi od poniedziałku do soboty będą odprawiane o godzinie 9.00 i 18.00. W piątek Msza św. również o godzinie 15.00 a w sobotę o godzinie 16.00 dla dzieci. Nauka misyjna dla młodzieży w sobotę o godzinie 19.30. Apele Maryjne od poniedziałku do środy oraz w sobotę o godzinie 20.30. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie sprawowana przez ks. Krzysztofa w czwartek o godzinie 18.00. Szczegółowy plan na cały tydzień znajduje się w gablocie przed kościołem, na kartkach przy wejściu i na STRONIE INTERNETOWEJ oraz facebook’u.
 3. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są w całości przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim wspierającym to dzieło
 4. W ramach Misji Świętych w poniedziałek na każdej Mszy św. ofiary składane na tacę w związku z przeżywanym tygodniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami będą przeznaczone na cele misyjne dla ks. Biskupa Antoniego Dziemianko Ordynariusza Pińskiego. O godzinie 9.00 Ksiądz Biskup będzie odprawiał Mszę św. i pobłogosławi naszym Misjom.
 5. Krzyż Misyjny, który stał przed kościołem musi zostać zmieniony. Po zdjęciu Krzyża do renowacji okazało się, że powódź i warunki atmosferyczne przez ostatnie 30 lat zrobiły swoje i nie możemy go postawić z powrotem (jest położony za garażami). Jeżeli ktoś będzie chciał złożyć ofiarę na nowy dębowy Krzyż, który zostanie postawiony w tym tygodniu to będzie mógł to zrobić w czwartek składając ofiarę na tacę. Sprzed Krzyża Misyjnego wyruszymy na Drogę Krzyżową z Ks. Misjonarzem ulicami naszej parafii w najbliższy piątek o godzinie 20.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą sobotę i niedzielę ofiary składane na tacę na każdej Eucharystii będą przeznaczone dla ks. Krzysztofa Herbuta, który jako proboszcz parafii w Ząbkowicach Śląskich przeprowadza tam wiele remontów.
 7. Na Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ks. Krzysztofa Herbuta podczas Misji Świętych zapraszamy w niedzielę o godzinie 17.00.
 8. W czasie trwania Misji Świętych przed świątynią będzie można nabyć pamiątkę z wizerunkiem obrazu Jezusa Miłosiernego z naszego kościoła parafialnego oraz logo jubileuszu parafii. Równocześnie będzie to cegiełka na rozbudowę świątyni. Koszt obrazka 20 zł. Niech ta pamiątka będzie w każdym domu i przypomina nam  o przeżyciach jakich doznaliśmy podczas Misji Świętych.
 9. W kalendarzu liturgicznym przeżywamy we wtorek w ramach Misji Świętych uroczystość Św. Józefa Oblubieńca. Msza św. w intencji Róży Św. Józefa zostanie odprawiona we wtorek 19 marca o godzinie 18.00. Pamiętajmy w modlitwach także o Księdzu Arcybiskupie Józefie Kupnym w dniu jego patronalnego święta.
 10. rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka przypada we wtorek. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Piotrze naszych czasów.
 11. Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu organizuje dni otwarte 23 marca o godzinie 10.00. Więcej informacji na plakacie wywieszonym
  w gablocie oraz na stronie internetowej Ośrodka.
 12. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: w NIEDZIELI przeczytamy rozmowę z bp. Jerzym Mazurem SVD, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat posługi polskich misjonarzy w Papui- Nowej Gwinei. W GOŚCIU NIEDZIELNYM w Wielkopostnym cyklu Droga Krzyża. Wchodzę przeczytamy o sądzie Piłata. Jest także dla starszych dzieci MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY oraz dla najmłodszych czasopismo TĘCZA.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy aby Misje Święte, które przeżywamy w naszej parafii przyniosły obfite owoce, umocniły naszą wiarę oraz przygotowały nas na przyjście Zmartwychwstałego Chrystusa.