Drodzy Parafianie,

Od 28 grudnia 2019r. do 1 stycznia 2020r. Wrocław zostanie po raz trzeci miastem goszczącym młodych uczestników 42 Europejskiego Spotkania Młodych, organizowanego przez Wspólnotę z Taizé. Ideą powstania dla corocznych spotkań modlitewnych młodych Europejczyków, była przede wszystkim chęć wspólnego przeżywania wiary oraz budowy coraz bliższej relacji z Panem Bogiem przez Jezusa Chrystusa.

Wyrażając głębokie starania dla współorganizacji nadchodzących wydarzeń w naszej Parafii, chcielibyśmy wyrazić wdzięczność wobec przyjeżdżających z zagranicy Gości, zapewniając serdeczne przyjęcie. Tym samym kierujemy do Państwa prośbę o udział w spotkaniu przez przyjęcie we własnych domach dwóch (bądź możliwie więcej) młodych Pielgrzymów na czas pięciu dni. Młodzi przywiozą ze sobą śpiwór i karimatę, oczekując jedynie skromnego śniadania i (w miarę Państwa możliwości) obiadu 1 stycznia. Po śniadaniu Pielgrzymi udają się na codzienne spotkania modlitewne w Parafii, następnie gromadzą się w centrum miasta i powracają po wieczornej modlitwie, ok. godz. 22:00.

Dlatego też kierujemy do Państwa prośbę… Aby przyjąć Pielgrzymów i ugościć ich u siebie z prostotą i radością… dla okazania szacunku wobec chrześcijańskiej tradycji…

Swoją deklarację gościny młodych uczestników w czasie trwania Europejskiego Spotkania Młodych można zgłosić również za pośrednictwem formularza elektronicznego, pod poniższym linkiem:

DEKLARACJA GOŚCINY 

Dziękujemy bardzo…
Bóg zapłać.