1.Przeżywamy II NIEDZIELĘ ADWENTU. Z racji niedzieli adoracyjnej po każdej Mszy św. modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Na praktyce duszpasterskiej witamy dk. Szymona i posługujących dzisiaj w naszej parafii alumnów Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość św. Mikołaja patrona dobroci. Dziękujemy za przygotowanie tego pięknego dnia parafialnemu oddziałowi Akcji Katolickiej i alumnom. Za sponsorowanie paczek mikołajowych dziękujemy Radzie Osiedla Karłowice Różanka.

3.Transmisja Mszy św. z naszego kościoła dla osób, które z powodu choroby czy kwarantanny nie mogą uczestniczyć w świątyni w Eucharystii jest w każdą niedzielę o godzinie 12.30 za pośrednictwem naszej strony parafialnej.

4.Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą w całości przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni. Przed opadami śniegu udało się zakończyć położenie dachu. W tym roku pozostały jeszcze drobne prace i zapłacenie wykonawcom w dwóch ratach po około 30 tysięcy złotych. Pierwsza rata do 8 grudnia br. i ostatnia na tym etapie prac do końca marca. Za modlitwę i wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

5.Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane po każdej Mszy św. na specjalnie przygotowanym stole w kościele. Biorąc udział w charytatywnej wigilijnej akcji Caritasu wspieramy pomoc dla potrzebujących dzieci.

6.Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć po Mszach św. i podczas codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu sprzed Ołtarza.  Zadbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole znalazł się poświęcony opłatek. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na zapłacenie kolejnych rat związanych z rozbudową naszej świątyni.

7.Parafialny Zespół Caritas przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje jak co roku akcję pomocy osobom potrzebującym z naszej parafii. Na choince w kościele zawieszone są papierowe bombki z informacją, jakiej konkretnej pomocy możemy udzielić. Bombki należy wziąć ze sobą a zakupione produkty przynieść w przyszłą niedzielę. Przed świętami paczki zostaną przekazane osobom potrzebującym. Zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję charytatywną.

8.Na Adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Adwentu zapraszamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12.30 do godziny 18.00 z transmisją za pośrednictwem naszej strony internetowej. W tygodniu od poniedziałku do soboty po wieczornej Eucharystii do godziny 20.00. W zakrystii osoby chętne mogą zapisać się na konkretny dzień i godzinę Adoracji tak aby zawsze ktoś był w obecności Pana Jezusa.

9.W okresie Adwentu zachęcamy do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00; w środy dodatkowo o godzinie 6.15 oraz w soboty o godzinie 9.00.

10.W parafiach naszej Archidiecezji w Adwencie jesteśmy zaproszeni do przeżycia wybranego przez siebie jednego dnia postu o chlebie i wodzie w intencji o zatrzymanie epidemii, zdrowie dla chorych, narodowe nawrócenie i pokój w Ojczyźnie. Osoby, które chciałyby podjąć się takiego zadania prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.

11.Na Godzinę Łaski i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy we wtorek 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny od 12.00 do 13.00.

12.Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania ze względu na trwającą epidemię. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: 515-332-325.

13.W związku z sytuacją epidemiczną przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, dezynfekcji rąk i ograniczeniach wprowadzonych przez władze państwowe.

14.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w GOŚCIU NIEDZIELNYM  ks. Sławomir Oder postulator w procesie Jana Pawła II mówi o jego świętości, która jest nie do podważenia. W NIEDZIELI znajdziemy artykuł o sekretach dobrej spowiedzi. Jest również nowy numer NOWEGO ŻYCIA poświęcony papieżowi Franciszkowi.

15.Wszystkim obecnym w kościele i na naszej stronie internetowej życzymy radosnego przeżywania adwentowego czasu oczekiwania na przyjście Pana. Niech udział w Roratach, Adoracji Najświętszego Sakramentu, podjęcie postu i dzieł charytatywnych pozwolą nam pięknie przygotować się na Święta Bożego Narodzenia i Paruzję.