1. Przeżywamy 31 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Za posługę duszpasterską dziękujemy ks. dr. Kacprowi Radzkiemu Rektorowi Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
  2. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.00.
  3. Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w tym roku w poniedziałek 1 listopada, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  4. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny przeżywamy we wtorek 2 listopada. Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00. Od 1 listopada do północy 2 listopada można uzyskać jeden raz odpust zupełny pod następującymi warunkami: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., należy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
  5. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych obowiązuje przez cały miesiąc listopad, w którym możemy wybrać 8 dowolnych dni odpustowych.
  6. Zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych w miesiącu listopadzie. Pamiętajmy o słowach zapisanych już w Starym Testamencie: Świętą i zbawienną jest myśl modlić się za umarłych. W tygodniu modlitwa wypominkowa o godzinie 18.30, a w sobotę i niedzielę o 17.00. Plan wypominek na najbliższy tydzień: Również plan zamieszczony jest w gablotach przed kościołem, na naszej STRONIE INTERNETOWEJ oraz na facebook’u.
  7. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w czwartek św. Karola Boromeusza, biskupa.
  8. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., podczas której będziemy modlić się za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu zapraszamy również na „Godzinę Świętą” od godz. 23.00 do godz. 24.00. Godzina Święta jest nabożeństwem wynagradzającym Panu Jezusowi za grzechy i uczestniczeniem w Jego śmiertelnym smutku, który odczuł w Ogrodzie Oliwnym. Tę praktykę Jezus przekazał św. Małgorzacie Marii Alacoque. Godzina Święta opiera się na trzech głównych zasadach zapisanych we wspomnieniach Św. Małgorzaty Marii: modlitwa wynagradzająca, zjednoczenie z cierpiącym Jezusem w Getsemani i gesty pokory.
  9. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30. W najbliższy piątek od godziny 10.00 ks. Jan uda się do chorych. Można również zgłaszać osoby z rodziny czy sąsiadów, które chciałyby korzystać z posługi sakramentalnej kapłana każdego miesiąca.
  10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po modlitwie wypominkowej do godziny 21.00. Na rozważanie Ewangelii wg św. Marka z komentarzem zapraszamy o godzinie 19.30.
  11. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie.
  12. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę 7 listopada na Mszę św. o godzinie 18.00, a następnie na spotkanie w kościele.
  13. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane w naszej parafii od niedzieli 7 listopada po każdej Mszy św. Cena dużej świecy to 16 zł, a małej 7 zł.
  14. Na spotkanie słowno-muzyczne oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Chórem Parafialnym i Scholą zapraszamy w niedzielę 14 listopada po Mszy św. o godzinie 12.30 (około godziny 13.30).
  15. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i religijnej wiedzy przez czytanie tygodników katolickich GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI.
  16. Na najbliższy tydzień życzymy owocnego przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych. Niech nawiedzenie cmentarzy będzie dla nas czasem modlitwy i refleksji o ludzkim życiu i odchodzenia z tego świata.