1. Przeżywamy 32 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Z racji niedzieli adoracyjnej po każdej Eucharystii modlimy się dzisiaj przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  2. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane w naszej parafii od bieżącej niedzieli po każdej Mszy św. przez Parafialny Zespół Caritas. Świece te zapalimy na naszych wigilijnych stołach. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i naszego parafialnego zespołu. Cena dużej świecy to 16 zł a małej 7zł.
  3. Zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej. Dzisiaj o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych, których bliscy mieszkają przy ul. Grudziądzkiej. Jutro, w poniedziałek ostatni dzień modlitwy wypominkowej w naszej parafii z ulic: Kukułczej, Kuropatwiej, Poprzecznej, Szczyglej, Szpaczej oraz wypominki bez adresu i złożone po czasie.
  4. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych obowiązuje przez cały miesiąc listopad, w którym możemy wybrać 8 dowolnych dni odpustowych, ofiarując za naszych bliskich, którzy odeszli już z tego świata.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
                                   we wtorek rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Laterańskiej,
                                  w środę św. Leona Wielkiego, papieża,
                                  w czwartek św. Marcina z Tours, biskupa,
                                  w piątek św. Jozafata, biskupa i męczennika
                                  w sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych
                                  męczenników Polski.
  6. 11 listopada w święto odzyskania przez Polskę niepodległości będziemy modlić się za naszą ojczyznę w czasie Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  7. Na spotkanie słowno muzyczne oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Chórem Parafialnym i Scholą zapraszamy w niedzielę 14 listopada po Mszy św. o godzinie 12.30 (około godziny 13.30).
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej do godziny 21.00. Na rozważanie Ewangelii wg św. Marka z komentarzem zapraszamy o godzinie 19.30.
  9. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem. Ofiary składane na tacę 21 listopada będą w całości przeznaczone na spłatę kolejnej raty wykonania chodnika wokół naszej świątyni, nowego wejścia na plebanię i nowych bram wjazdowych.
  10. W następną niedzielę 14 listopada przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zachęcamy do modlitwy za prześladowanych chrześcijan. Po Mszach św. do puszek będzie przeprowadzona zbiórka na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  11. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i religijnej wiedzy przez czytanie tygodników katolickich GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, w których przeczytamy o przeżywaniu Święta Niepodległości.
  12. Na przeżywanie niedzieli jako Dnia Zmartwychwstania Pana Jezusa oraz Święta Niepodległości Polski życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski.