1. Przeżywamy II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU. Za posługę duszpasterską dziękujemy ks. diakonowi i alumnom. Na koniec Mszy św. módlmy się razem Suplikacjami prosząc o pokój w Ukrainie.
  2. Wielkanocne baranki oraz paschaliki rozprowadza po Mszach św. przed kościołem Parafialny Zespół Caritas. Cena świecy to 15zł a baranka 5zł. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
  3. Obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami Ad Gentes. Po Mszach św. zachęcamy do wsparcia ofiarami do puszek polskich misjonarzy, również tych, którzy pozostali na terenach objętych wojną. Wspieramy w ten sposób dzieła ewangelizacyjne, edukacyjne, medyczne i charytatywne prowadzone przez polskie misjonarki i misjonarzy.
  4. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne mogą wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą w całości przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszej świątyni.
  5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przed kościołem Torby Miłosierdzia z przeznaczeniem na żywność, które należy przynieść do świątyni w następną niedzielę (20 marca). Zebrane produkty będą przed świętami Wielkanocnymi przekazane dla najbardziej potrzebujących Parafian.
  6. Na Modlitwę Uwielbienia Naucz nas chodzić Twoimi ścieżkami Panie! zapraszamy dzisiaj po wieczornej Eucharystii do naszego kościoła. Niech trwanie przed Panem Jezusem wlewa w nasze serca tak potrzebny pokój.
  7. Na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.00.
  8. Na Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątki: dzieci o godzinie 17.00 a młodzież i dorosłych po Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00. Po wieczornej Drodze Krzyżowej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. O godzinie 19.30 rozważanie fragmentu Ewangelii wg św. Marka. Niech nabożeństwa pasyjne i Adoracja będą szczególną naszą chrześcijańską modlitwą o pokój.
  9. Na Spotkanie Synodalne zapraszamy w przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 do salki ks. Zygmunta Jaroszka.
  10. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce darów Pomoc dla Ukrainy. Dziękujemy Organizatorom i Parafialnemu Zespołowi Caritas; naszym Parafianom i darczyńcom spoza naszej parafii: Radzie Osiedla Karłowice Różanka; Sektorowi 3; Czasoprzestrzeni w Zajezdni Dąbie. Razem przekazaliśmy blisko 3 tony pomocy humanitarnej, która dotarła już do potrzebujących na Ukrainie.
  11. W Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia w dniach od 19 (sobota) do 25 marca zachęcamy do wspólnej modlitwy, którą będą prowadzić małżeństwa z naszej parafii. W sobotę zapraszamy po Mszy św. o godzinie 9.00, w niedzielę po każdej Eucharystii, a w tygodniu po wieczornej Mszy św. Dzisiaj rozdawane są broszury, które pozwolą również w domu modlić się w intencji nienarodzonych dzieci oraz deklaracje duchowej adopcji.
  12. W naszej parafii są dostępne czasopisma katolickie, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę. W NIEDZIELI znajdziemy dodatek poświęcony w całości wojnie w Ukrainie, w którym specjaliści radzą jak pomagać nie przez tydzień, ale może przez wiele miesięcy. W poradniku przeczytamy o nowych limitach dorabiania do emerytury i renty oraz jak leczyć zaćmę. W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o słowach Jezusa „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych”, które w ostatnich dniach brzmią wyraźniej niż kiedykolwiek.
  13. Na czas przeżywania Wielkiego Postu wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień oraz owocnego przygotowania w czasie Wielkiego Postu na Święta Paschalne.