1. Przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej czyli Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy o godzinie 17.00.
  3. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są w całości przeznaczone na kolejne etapy prac remontowych. W  dalszych etapach planujemy między innymi: zainstalowanie lamp wokół świątyni; dobudowę kruchty; usprawnienie wentylacji; pomalowanie ścian i sufitu prezbiterium oraz inne prace. Jeszcze w tym tygodniu planowane jest wykonanie łącznika między naszym chodnikiem a ulicą Kętrzyńską. Planowane prace będą realizowane sukcesywnie w miarę możliwości finansowych. Za modlitwy, życzliwość i składane ofiary serdecznie dziękujemy- Bóg zapłać! Msza św. w intencji ofiarodawców zostanie odprawiona w Wielki Wtorek o godzinie 18.00.
  4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przed każdą Eucharystią przed kościołem palmy oraz prace plastyczne wykonane w technice pasteli na kartonie przez naszego Parafianina. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na cele charytatywne realizowane w naszej parafii.
  5. Spowiedź Święta w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy 15 minut przed poranną Mszą św. oraz 30 minut przed wieczorną Eucharystią. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty również w Wielki Piątek po Jutrzni do wieczornej Liturgii oraz po niej do godziny 24.00
  6. Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy w Wielki Czwartek 14 kwietnia Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 19.00 a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godzinie 19.00. O godzinie 9.30 Jutrznia a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 24.00. Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Noc o godzinie 21.00. Po Liturgii Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła. O godzinie 9.30 Jutrznia, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 15.00. Pierwsze święcenie pokarmów w Wielką Sobotę po Jutrzni od godziny 10.00 do 14.30 co pół godziny na placu przed kościołem. Ostatnie poświęcenie po nowennie o godzinie 15.00. Następnie przerwa na posprzątanie kościoła. Zachęcamy Parafian do włączenia się w przygotowanie naszej świątyni do Świąt Wielkiej Nocy. W tym czasie kościół będzie zamknięty. Wznowienie Adoracji o godzinie 20.00 do 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego przeżywania tych szczególnych dni.
  7. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek o godzinie 15.00 a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Wielką Sobotę Nowenna o godzinie 15.00. W Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny nowenna przed każdą Mszą św. W czasie Oktawy Wielkanocnej nowenna będzie odmawiana 15 minut przed wieczorną Eucharystią.
  8. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę dla żołnierzy walczących o wolność Ukrainy oraz matek z dziećmi, które pozostały w kraju ogarniętym wojną. W Wielką Sobotę w godzinach od 9.00 do 14.00 będzie można przynieść niezbędne dary do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza. Zebrane dary zostaną przekazane organizacji charytatywnej Diia. My we Lwowie. Po każdej Mszy św. przed kościołem będą rozdawane ulotki z wykazem artykułów niezbędnych dla naszych przyjaciół w Ukrainie. Jesteśmy  przekonani, że otworzymy swoje serca i udając się na poświęcenie pokarmów wesprzemy naszą akcję. O szczegółach można również przeczytać na naszej stronie internetowej (LINK) oraz na facebooku ponieważ będziemy zbierali tylko konkretne rzeczy niezbędne, tym którym pomagamy.
  9. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary zebrane w Wielki Piątek zostaną przekazane na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie, a w Poniedziałek Wielkanocny taca przeznaczona jest na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  10. Pierwsza Komunia Święta w roku 2022 w naszej parafii odbędzie się 7 i 8 maja o godzinie 11.00 a Rocznica Pierwszej Komunii Świętej jest zaplanowana na 15 maja o godzinie 11.00.
  11.  Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę. Szczególnie polecamy w naszej parafii tygodniki katolickie GOŚĆ NIEDZIELNY z kolejną płytą Biblia Audio oraz NIEDZIELĘ, w której przeczytamy o ostatnich dniach Pana Jezusa, o których opowiada ks. prof. Chrostowski, słynny biblista i laureat Nagrody Ratzingera.
  12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego przeżycia Niedzieli Palmowej oraz Triduum Sacrum.