1. Przeżywamy II NIEDZIELĘ ADWENTU.
  2. Dzieci z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godzinie 11.00, a po niej w kościele na wydarzenie Święty Mikołaj. Historia prawdziwa. Spotkanie z Patronem Dobroci zakończy się wspólnym zdjęciem.
  3. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie formacyjne w kościele.
  4. W okresie Adwentu zachęcamy do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00; w środy dodatkowo o godzinie 6.15 (nie ma Mszy św. o 8.00) oraz w soboty o godzinie 9.00. Na Mszę św. Roratnią przynosimy ze sobą lampiony.
  5. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są dalej rozprowadzane w naszej parafii po każdej Mszy św. przez Parafialny Zespół Caritas. Świece te zapalimy na naszych wigilijnych stołach. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na działalność charytatywną Caritas.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    – w środę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    – w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 8.00 i 18.00.
  7. 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, między godz. 12.00 – 13.00 zapraszamy do naszej świątyni na Godzinę Łaski. Jest to godzinna modlitwa, prowadzona w tym dniu na całym świecie w kościołach, kaplicach i domach w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników.
  8. Parafialny Zespół Caritas przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje akcję pomocy osobom potrzebującym z naszej parafii. Na ustawionej choince zostały zawieszone bombki. Na każdej znajdziemy informację, jakiej konkretnej pomocy możemy udzielić. Bombki należy wziąć ze sobą, a zakupione produkty przynieść w następną niedzielę. Przed świętami paczki zostaną przekazane osobom potrzebującym z naszej parafii.
  9. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w najbliższy czwartek (8 grudnia) o godzinie 18.00. Ćwiczenia rekolekcyjne potrwają do niedzieli (11 grudnia). Nauki będzie prowadził ks. dr Jerzy Żegaryn z Nowogródka. Szczegółowy plan zamieszczony jest w gablotach przed kościołem, na naszej stronie internetowej i na facebooku.
  10. Na Modlitwę Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą zapraszamy w przyszłą niedzielę (11 grudnia) po wieczornej Eucharystii do naszego kościoła.
  11. Ofiary składane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Pomoc Kościołowi na Wschodzie, którą przekażemy ks. Jerzemu Żegarynowi posługującemu wśród katolików na Białorusi.
  12. Koperty na ofiarę na dalsze prace w naszym kościele osoby chętne będą mogły wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem.
  13. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 9 stycznia 2023 roku. Parafianie roznieśli zaproszenia do każdego mieszkania na terenie naszej parafii. Wypełnione zaproszenia prosimy składać do 18 grudnia w kościele do skrzynki ustawionej przy ołtarzu na stoliku z opłatkami; do skrzynki pocztowej przy plebanii lub wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej parafii.
  14. W ramach zbiórki na pomoc Ukrainie zebraliśmy w ubiegłym tygodniu i przekazaliśmy 2258,60 zł. Bóg zapłać.
  15. Ministranci w następną niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.
  16. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy, dlaczego na Kościół trzeba patrzeć z wiarą w artykule pt. Wierzę w święty Kościół powszechny. Do NIEDZIELI dołączone są kolorowanki dla dzieci, które uczą tradycji bożonarodzeniowych oraz broszura z obrzędami i zwyczajami adwentowymi.
  17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego przeżycia Niedzieli Adwentowej i rekolekcji parafialnych.