1. Przeżywamy 12 niedzielę w ciągu roku liturgicznego.
  2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o 17.30, a w tygodniu do piątku włącznie. Wyjątkowo w poniedziałek nabożeństwo po Mszy św. porannej a w pozostałe dni po wieczornej Eucharystii.
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    w środę św. Ireneusza, biskupa i męczennika
    w czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  4. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje w naszej parafii od poniedziałku  26 czerwca. W niedziele lipca i sierpnia przez całe wakacje nie będzie Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu obowiązuje następujący porządek Mszy św. w poniedziałek o godzinie 8.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek o godzinie 18.00; w sobotę o godzinie 9.00 i 18.00. Spowiedź święta 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Prosimy o korzystanie w czasie wakacji z sakramentu pokuty przed Eucharystią. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30.
  5. W Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach szczególnie o Następcy św. Piotra Papieżu Franciszku.
  6. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po nabożeństwie czerwcowym do godziny 20.00. Ks. Jan w tym dniu odwiedzi chorych a ks. Maciej w sobotę.
  7. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.15 rozważanie fatimskie, o 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. W przyszłą niedzielę jako pierwszą w miesiącu po każdej Mszy św. będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od godziny 17.00  dodatkowa adoracja, o 17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  9. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, które mogą być dobrą lekturą wakacyjną.
  10. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, a przeżywającym swoje imieniny i urodziny obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Miłosierdzia.
  11. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: Małgorzata Wasilewska (65 lat); Zofia Domagalska (88 lat); Grażyna Chmielińska (69 lat); Stanisław Logdański (68 lat); Paweł Krynicki (46 lat); Zdzisława Ancerewicz (84 lata); Tadeusz Dmochowski (94 lata); Jerzy Filio (88 lat). Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…