1. Przeżywamy 21 niedzielę w ciągu roku liturgicznego.
  2. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje do najbliższego czwartku (31 sierpnia). W tygodniu obowiązuje następujący porządek Mszy św. w poniedziałek o godzinie 8.00; we wtorek, środę i czwartek o godzinie 18.00.
  3. Od piątku 1 września wracamy do porządku Mszy św. z roku szkolnego. W niedziele Msze św. o godzinie 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. W tygodniu o 8.00 i 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00.
  4. Spowiedź święta w wakacje 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Eucharystią.
  5. Kancelaria parafialna czynna w czwartek od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach na przykład wezwanie do chorego czy pogrzeb można kontaktować się telefonicznie.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    – w poniedziałek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
    – we wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  7. 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej będziemy przeżywać w piątek 1 września. Podczas Mszy św. będziemy szczególnie modlić się za zmarłych biskupów, prezbiterów i wiernych, którzy ponieśli śmierć podczas trwania II wojny światowej.
  8. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30.
  9. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 20.00.
  10. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.00 rozważanie fatimskie, o 8.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ksiądz Maciej w tym dniu uda się do chorych z posługą sakramentalną, a ksiądz Jan 8 września.
  11. W przyszłą niedzielę jako pierwszą w miesiącu po każdej Mszy św. będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od godziny 17.00 dodatkowa adoracja, o 17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  12. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, które mogą być dobrą wakacyjną lekturą pogłębiającą naszą religijną wiedzę.
  13. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, a przeżywającym swoje imieniny i urodziny obfitości Bożego błogosławieństwa.