1. Przeżywamy 31 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Ze względu na pierwszą niedzielę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. z modlitwą za zmarłych. Wspólna modlitwa zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

2. Zachęcamy do tradycyjnej modlitwy za naszych zmarłych w miesiącu listopadzie. Wypełnione wypominki można składać w kopertach na tacę lub w skarbonie umieszczonej przy czasopismach. Nabożeństwo wypominkowe dzisiaj (niedziela) o godz. 17.00, a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.30.

3. Jeszcze do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy w intencji zmarłych. W pozostałe dni roku pod takimi samymi warunkami można uzyskać odpust cząstkowy za naszych zmarłych.

4.W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– w piątek św. Leona Wielkiego, papieża i diakona

– w sobotę św. Marcina z Tours, biskupa

5.Zapraszamy osoby chętne, które chciałyby dołączyć do redakcji gazetki parafialnej U Pani Ostrobramskiej, aby zgłaszały się po Mszach św. do zakrystii do księdza Jana.

6.W najbliższą sobotę obchodzimy Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. Msze św. o godzinie 9.00 i 18.00. W przyszłą niedzielę przed każdą Mszą św. będziemy śpiewali nasz Hymn Narodowy. Na koncert z okazji Święta Niepodległości zapraszamy do naszej świątyni w przyszłą niedzielę 12 listopada o godzinie 17.00. Będzie to też okazja do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

7.Odpust parafialny będziemy obchodzili w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia 16 listopada (czwartek). W tym dniu Msze św. o godzinie 8.00 i uroczysta suma odpustowa o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy.

8.Księga intencji mszalnych na rok 2024 znajduje się w zakrystii. Po każdej Eucharystii można rezerwować dogodne terminy Mszy św. na przyszły rok w naszej modlitwie za zmarłych, z okazji urodzin, imienin czy naszych rodzinnych rocznic.

9.Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY przybliżają na aktualne tematy dotyczące życia wiary i współczesnych problemów.

10.Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli. W tym listopadowym czasie pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych.