1. Przeżywamy 32 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Z okazji wczorajszego Święta Niepodległości przed każdą Mszą św. śpiewamy nasz Hymn Narodowy. Na koncert z okazji Święta Niepodległości zapraszamy do naszej świątyni dzisiaj o godzinie 17.00. Będzie to też okazja do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za naszą Ojczyznę.
  2. Odpust parafialny będziemy obchodzili w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia 16 listopada (czwartek). W tym dniu Msze św. o godzinie 8.00 i uroczysta suma odpustowa o godzinie 18.00, której przewodniczyć będzie Ks. Kanonik Stanisław Bakes, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Wojciecha w Jeleniej Górze. W czasie tej Mszy św. będziemy modlić się za śp. Kardynała Henryka Gulbinowicza w 3 rocznicę śmierci.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. 15 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem To jest zawsze nasz dom przeżywamy dzisiaj. Tym razem Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zbiera do puszek po Mszach św. środki na pomoc na Bliskim Wschodzie, m.in. w Ziemi Świętej.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    – w poniedziałek Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,
    – w czwartek rocznica poświęcenia Kościoła Archikatedralnego we Wrocławiu,
    – w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
    – w sobotę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego odbędzie się w najbliższą środę 15 listopada po wieczornej Mszy św. w salce ks. Zygmunta Jaroszka. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  6. Na kolejne prace i założenie wentylacji w naszej świątyni Rada Parafialna będzie dzisiaj rozdawała koperty na ofiary, które będzie można złożyć na tacę w przyszłą niedzielę. Przewidywany koszt wentylacji to ponad 100 tysięcy zł. Na razie zebraliśmy 75% tej kwoty. Bóg zapłać za złożone dotychczas ofiary!
  7. Na Modlitwę Uwielbienia pod hasłem W Jezusie Chrystusie wybrał nas Bóg Ojciec przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem zapraszamy za tydzień w niedzielę po wieczornej Eucharystii do naszego kościoła. Modlitwa zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i modlitwą wstawienniczą.
  8. W naszej parafii będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych
    22 listopada (środa) po wieczornej Mszy św. w kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy się źle mają i proszą Jezusa o łaskę zdrowia.
  9. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. W NIEDZIELI możemy przeczytać o coraz częstszym i boleśniejszym problemie rozwodów dotyczących także osób wierzących. NIEDZIELA odpowiada na pytania o ich współczesną sytuację w Kościele. W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy artykuł pod tytułem Dzieci krzywdzą dzieci o przemocy wobec dzieci i młodzieży ze strony rówieśników.
  10. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i całego tygodnia.
  11. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i całego tygodnia.