1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją kolędy możemy śpiewać do 2 lutego.
  2. Na koncert i wspólne śpiewanie pięknych kolęd przygotowany przez Chór Parafialny i Scholę Mater Misericordiae zapraszamy serdecznie dzisiaj o godz. 17.00 do naszego kościoła.
  3. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się jutro i potrwa do najbliższego piątku a po feriach zimowych zostanie wznowiona 29 stycznia w poniedziałek i zakończy się 7 lutego w środę odwiedzinami u Parafian, którzy złożą w najbliższym czasie zaproszenia w zakrystii czy kancelarii parafialnej. Od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy kolędę od godziny 17.00. Ministranci przed przybyciem księdza będą dzwonić do drzwi i informować o nadejściu kapłana. Przygotowując się do wizyty duszpasterskiej należy pamiętać, aby nakryć stół białym obrusem, a na nim postawić krzyż i zapalone świece. Obok ustawiamy także Pismo św., wodę święconą i kropidło, a dzieci i młodzież zeszyty do religii. Niech wizyta duszpasterska będzie dla nas i naszej rodziny szczególnym wydarzeniem. Przy okazji wizyty duszpasterskiej w domu możemy złożyć ofiarę na potrzeby parafii, Archidiecezji i Seminarium Duchownego. Możemy również dołączyć podpisane koperty z ofiarami, którymi wspieramy rozbudowę kościoła a szczególnie trwające prace założenia wentylacji w naszej świątyni. Przypominamy, że Parafianie, którzy złożą jeszcze zaproszenia na kolędę zostaną uwzględnieni w ramach kolędy dodatkowej 7 lutego (środa). Plan kolędy zamieszczony jest w gablotach przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej i facebook’u.
  4. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę. W dodatku do NIEDZIELI pt. Bliżej życia z wiarą m.in. wzruszające świadectwo mężczyzny, który pokonał raka i został lekarzem oraz historia aktora Gar’ego Coopera, który przeszedł drogę od ateisty do wierzącego. W GOŚCIU NIEDZIELNYM m.in. artykuł Fundusz do likwidacji, co w zamian?
  5. W Niedzielę Chrztu Pańskiego z wdzięcznością myślimy o księżach udzielających nam Sakramentu Chrztu Świętego, o rodzicach i chrzestnych, dzięki którym zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Niech Bóg w Trójcy Święty Jedyny,  w którego imieniu otrzymaliśmy Chrzest Święty nam błogosławi.