INTENCJE PARAFIALNE
APOSTOLSTWA MODLITWY NA ROK 2024

Za zmarłych w 2023 roku członków Żywego Różańca:
† Małgorzatę Wasilewską,
† Zofię Domagalską,
† Pelagię Wiktorek,
† Jadwigę Trawińską,
† Bożenę Jędrzejewską.

LUTY

Za osoby samotne, chore i cierpiące o łaskę wytrwałości i zaufania, by czuły się potrzebne i nie doświadczały osamotnienia oraz braku miłości.

MARZEC

O nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego oraz o łaskę świętości dla powołanych, by byli wierni Bogu i mówili jednym głosem Chrystusowym.

KWIECIEŃ

O potrzebne dary Ducha Świętego dla wszystkich parafian, aby włączali się w dzieło synodu diecezjalnego.

MAJ

Za Ojczyznę i za ochrzczonych pełniących odpowiedzialne funkcje w życiu publicznym i społecznym, aby swoją postawą świadczyli
o wartościach chrześcijańskich.

CZERWIEC

O dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży, aby rozpoznawali we współczesnym świecie prawdziwe wartości
i nie ulegali
zwodniczym ideologiom.

LIPIEC

O mocne wiarą rodziny, by czas wspólnego wypoczynku służył wzmocnieniu więzi rodzinnych i tradycji naszej wiary.

SIERPIEŃ

Aby pogrążeni w grzesznych nałogach, uzależnieni i żyjący w świecie wirtualnym znaleźli siły i pomoc w uwolnieniu się od zła.

WRZESIEŃ

Aby dzieci poczęte mogły bezpiecznie rozwijać się pod troskliwą opieką rodziców, o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

PAŹDZIERNIK

Za rozwój Wspólnoty Żywego Różańca, aby członkowie Róż Różańcowych troszczyli się o wzrost wiary i odważnie krzewili modlitwę różańcową.

LISTOPAD

O Boże Miłosierdzie dla poległych na frontach całego świata i dla dusz w czyśćcu cierpiących, które najbardziej potrzebują modlitwy.

GRUDZIEŃ

Za Misje i Misjonarzy, a w szczególności o dar wytrwałości i męstwa dla ks. Piotra i O. Adama posługujących na Jamajce i Kubie.