1. Przeżywamy 2 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Zgodnie z polską tradycją kolędy podczas liturgii śpiewamy do 2 lutego.
  2. Do wizyty duszpasterskiej powrócimy w naszej parafii po feriach zimowych 29 stycznia (poniedziałek). Kolędę zakończymy 7 lutego (środa) odwiedzinami u Parafian, którzy złożą jeszcze w najbliższym czasie zaproszenia w zakrystii czy kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej parafii. Plan kolędy na poszczególnych ulicach zamieszczony jest w gablotach przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej i facebook’u.
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    w środę św. Antoniego, opata
    w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  4. Na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej. Zakończenie błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00.
  5. Intencje mszalne można rezerwować w Księdze Intencji na cały najbliższy rok po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w czasie godzin urzędowania. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania intencji z okazji imienin, urodzin, rocznic. Przypominamy również o możliwości odprawiania Eucharystii za naszych bliskich zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Mogą to być pojedyncze intencje czy też Msze św. gregoriańskie czyli 30 Mszy św. sprawowanych przez kolejne dni.
  6. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę. NIEDZIELA próbuje odpowiedzieć na pytanie: Czy psychoterapia zagraża życiu duchowemu?  i o tym, że Terapeuta nie zastąpi księdza. W GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy próbę odpowiedzi na ważne współczesne pytanie: Jak finansować Kościół? Kościół Katolicki jest otwarty na inicjatywę zastąpienia Funduszu Kościelnego dobrowolnym odpisem podatkowym. Strona państwowa i kościelna powinny jednak wspólnie wypracować odpowiednie przepisy.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na Dzień Pański i cały najbliższy tydzień. Niech dzieci i młodzież owocnie i pięknie przeżyją ferie zimowe, które rozpoczynają w najbliższym tygodniu nie zapominając jednak o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.